První souboj českých brankářů v play off KHL vyhrál Štěpánkův Petrohrad

18:35aktualizováno  19:19
MOSKVA - V generačním souboji českých gólmanů v osmifinále play off KHL vyhráli úvodní duel hokejisté Petrohradu v brance s Jakubem Štěpánkem. Favorizovaný SKA dnes porazil 4:3 v prodloužení Spartak Moskva, jehož branku hájí o 22 let starší Dominik Hašek.

Jakub Štěpánek v dresu SKA Petrohrad. foto: Reuters

Petrohrad v zápase promrhal dvoubrankové vedení 3:1, na čemž měl svůj podíl i Štěpánek. Čtyřiadvacetiletý reprezentační brankář neodhadl v 49. minutě rychlost puku a svou vzdálenost od něj a poté, co se vydal daleko od branky, ho lehce obehrál a překonal Kirill Kňazev.

Tři sekundy před třetí sirénou navíc prostřelil v power play Štěpánka slovenský útočník Branko Radivojevič a svým druhým gólem dne poslal utkání do prodloužení.

Rozhodl švédský kouzelník Weinhandl
V něm nejprve nevyužil Spartak přesilovku, a když dostal stejnou příležitost Petrohrad, chopil se své šance v 68. minutě Mattias Weinhandl.

Šikovný švédský útočník objel branku a zasunul puk k tyčce dřív, než se Hašek stačil přesunout. První vítězství z potřebných čtyř tak získali svěřenci trenéra Václava Sýkory.

V duelu týmů českých koučů mohl být spokojenější Vladimír Vůjtek, jehož Jaroslavl porazil 7:4 Dinamo Minsk, vedené Markem Sýkorou. Gólově se na vítězství podíleli hráči Lokomotivu Josef Vašíček, jenž měl ještě dvě asistence, a Karel Rachůnek, na straně poražených jednou skóroval Petr Sýkora.

Úspěšnost českých trenérů podtrhl Miloš Říha a jeho Atlant Mytišči, který porazil 3:2 v prodloužení Čerepovec. Hned v sedmé sekundě druhé třetiny se poprvé v play off zapsal mezi střelce domácí Jan Bulis, v 45. minutě však po asistenci obránce Ondřeje Němce vyrovnal hostující Vadim Šipačov. Zápas rozhodl v 73. minutě Slovák Jaroslav Obšut.

Osmifinále KHL:

Západní konference - 1. zápasy: Jaroslavl - Dinamo Minsk 7:4 (Vašíček 1+2, Rachůnek 1+0 - Sýkora 1+0), Petrohrad - Spartak Moskva 4:3 v prodl., Dynamo Moskva - Dinamo Riga 1:2 v prodl., Atlant Mytišči - Čerepovec 3:2 v prodl. (Bulis 1+0 - Němec 0+1).