Slavia i Litvínov jsou krok od postupu, Vary a Plzeň od vyřazení

21:28
PRAHA - Hokejisty Slavie a Litvínova dělí po dvou úvodních domácích zápasech předkola extraligového play off jedna výhra od čtvrtfinále. Pražané dnes porazili v O2 aréně Karlovy Vary 3:1, Litvínov si poradil s favorizovanou Plzní 5:2. Oba celky mohou o postupu rozhodnout v sobotu, kdy série pokračují zápasy na ledě soupeřů.

Radost hokejistů Slavia. foto: ČTK

Litvínov nasměrovala k výhře už první třetina, kterou vyhrál 3:1. Plzeň sice ve druhé dvacetiminutovce snížila, domácím ale už po 58 vteřinách posledního dějství vrátil dvougólové vedení Heinisch. Velký podíl na výhře měl autor dvou branek Lukeš.

Slavia porazila Karlovy Vary 3:1 i díky dvěma využitým přesilovým hrám a spolehlivému výkonu brankáře Kopřivy. Skóre otevřel po 32 vteřinách druhé třetiny Jelínek a druhou branku domácích přidal minutu před přestávkou Doležal.

Varům se podařilo snížit v 23. minutě zásluhou Melenovského. Stejný hráč byl však o 57 vteřin později vyloučen a při přesilovce vrátil Slavii vedení Jaškin.

Předkolo play off hokejové extraligy - 2. zápas

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 21. P. Jelínek (Vondrka, Kadlec), 39. J. Doležal (Kadlec), 56. Jaškin (J. Doležal, Micka) - 53. Melenovský (Dej). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:8, navíc Třetina, (Slavia), Trefný oba 5 min. a do konce utkání, Čutta (K. Vary) 10 min.  Využití: 2:0. Diváci: 4273. Stav série: 2:0.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Vašíček, Kolařík, Žižka, Roth, Krejčík - T. Svoboda, P. Jelínek, Vondrka - Krenželok, Pospíšil, Tomica - Micka, Jaškin, J. Doležal, od 21. navíc Sklenář, Třetina, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Čutta, Dobroň, Gřegořek, Sloboda, M. Rohan, Prošek, Trefný - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Sailer, Pech, Zaťovič - Dej, Melenovský, Skladaný - Zucker, T. Klíma, T. Rohan. Trenéři: Baďouček a Pešout.

HC Benzina Litvínov - HC Plzeň 1929 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Vopat (Trávníček), 14. Lukeš (Heinisch, Stříteský), 19. Lukeš (Jareš), 41. Heinisch (Lukeš, Jánský), 60. Kubát (Trávníček, Majdan) - 11. Straka (Jiří Hanzlík), 28. St. Pierre (Vlasák, Stránský). Rozhodčí: Mikula, Minář - Barvíř, Svoboda. Vyloučení: 18:20. Využití: 2:0. Diváci: 6725. Stav série: 2:0.

Litvínov: Volke - Skuhrovec, Kubát, Gula, Švarný, Stříteský, Jareš, Martinka - Černý, Vopat, Trávníček - Jánský, Heinisch, Lukeš - Majdan, Rindoš, Gerhát - Maxa, Kafan, Zavřel. Trenéři: Kýhos a Kučera.

Plzeň: Horčička (21. Salfický) - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, St. Pierre, Modrý, Benák, Frolo, Dresler - Straka, Jan Kovář, Vlasák - Stránský, M. Heřman, Dvořák - Lammers, Slaney, Johnson - T. Rachůnek, Vostřák, Plášek - od 21. navíc Petruška. Trenéři: M. Jelínek a Razým.