Plzeň i Karlovy Vary odvrátily vyřazení, Slavia padla v prodloužení

20:10aktualizováno  23:58
KARLOVY VARY/PLZEŇ/PRAHA - Předkolo play off po třech zápasech nerozluštilo účastníky čtvrtfinále. Plzeň v kritickém utkání jednoznačně přehrála Litvínova 4:0. Ale Karlovy Vary se pěkně zapotily. Na 3:3 vyrovnaly dvě minuty před koncem z trestného střílení a čtvrtý zápas si v prodloužení vynutil Kumstát.

Slavia - Karlovy Vary. foto: ČTK

Energie vstoupila do třetího zápasu předkola výtečně. Po třech minutách zásluhou Sailera a Klímy vedla 2:0. Ovšem v 5. minutě vrátil sešívané do zápasu kapitán Kadlec. "Nezachytili jsme začátek utkání, kdy nám domácí odskočili. Pro nás bylo samozřejmě dobře, že jsme hned v páté minutě kontrovali," komentoval vstup do utkání trenér Slavie Čelanský.

Bojovalo se o každý centimetr ledu a soupeři si rozhodně nic nedarovali. Nicméně po přestávce se hosté vyrovnali, když odražený puk dostal do branky junior Krejčík.

Na začátku třetí třetiny Slavia dokonala obrat po velice šťastné brance Dmitrije Jaškina. Už to vypadalo na postup Pražanů do čtvrtfinále, ale... V čase 57:41 zalehl kotouč ve vlastním brankovišti Vašíček a následovalo trestné střílení. "Chytil puk na břicho a rukama ho držel, takže jsme nemohli hrát s pukem. Nevím, jak se to posuzuje, ale jestli to mělo být trestné střílení, tak to písknuli správně, protože ten hráč tam puk jasně držel," uvedl Kumstát.

K nájezdu se postavil Pech a bekhendovou kličkou vyrovnal. "Poslali mě na něj trenéři a já si docela věřil," popisoval Pech.

V prodloužení se hrálo nahoru - dolu, ale šťastnější byli Západočeši. V rohu přetlačil Kumstát svého "ochránce" Kuboše a před brankářem Kopřivou se přízemní střelou prosadil.

"Jsem rád, že jsme to utkání dotáhli do vítězného konce, protože mělo stejný průběh jako druhý zápas na Slavii, kdy jsme 40 minut bojovali s Kopřivou, ale nebyli jsme schopní ho překonat," řek po úspěšném prodloužení karlovarský trenér Baďouček.

Čtvrtý zápas série mezi Karlovými Vary je na programu už v neděli a opěk v KV Areně.

Litvínov - Plzeň.

Plzeň odvrátila vyřazení
Indiáni po dvou porážkách v Litvínově odvrátili hrozbu rychlého vyřazení v předkole play off a po dnešní domácí jasné výhře 4:0 snížili stav série na 1:2 na zápasy. Indiáni rozhodli už v úvodní třetině, kterou vyhráli 3:0. "Pak už jsme vývoj zápasu kontrolovali. Vyhráli jsme zaslouženě, byli jsme hokejovější, soustředili jsme se pouze na hokej," řekl po utkání trenér Plzně Razým.

Dvěma góly se na vítězství podílel útočník Pavel Vostřák, tři asistence zaznamenal Tomáš Vlasák a gólman Luboš Horčička po nevydařených zápasech na severu Čech udržel čisté konto. "Někteří kluci (Viktor Hübl, Kubinčák, Jenáček) včera vstali z postele a začali hrát, jiní zase dneska odjeli s teplotou. Musíme sehnat nějaké juniory a pojedeme dál." komentoval svou sestavu kouč Litvínova Kučera.

Čtvrtý zápas se hraje v neděli opět v Plzni od 18:10.

Předkolo play off Tipsport extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 4:3 v prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Sailer (Pech), 3. T. Klíma, 58. Pech z tr. střílení, 64. Kumstát - 5. Kadlec (Micka), 22. Krejčík (Micka, J. Doležal), 43. Jaškin (Micka). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:5, navíc Kadlec (Slavia) 10 min. Bez využití. Diváci: 3851. Stav série: 1:2.

HC Plzeň 1929 - HC BENZINA Litvínov 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Vostřák (Vlasák), 14. Vostřák (Vlasák, Jiří Hanzlík), 15. Stránský (St. Pierre, Modrý), 24. Straka (Vlasák). Rozhodčí: Husička, Homola - Kalivoda, Pouzar. Vyloučení: 10:12, navíc Volke (Litvínov) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 7764. Stav série: 1:2.