Zpupní nováčci: Boleslav dala 8 gólů Pardubicím, Olomouc obrala lídra

20:55
PARDUBICE - V neúplném 15. kolo hokejové extraligy se předvedli oba nováčci. Boleslav rozstřílela páté Pardubice na jejich ledě, Olomouc zase udolala v prodloužení suverénní Třinec.

Boleslavský útočník Lenc se tlačí před branku Pardubic. foto: MAFRA - Radek Kalhous

Středočeši vyhráli v Pardubicích 8:3 a připsali si již pátou venkovní výhru. Nováček za tříbodovým ziskem nakročil již v úvodní desetiminutovce, ve které překonal brankáře soupeře čtyřikrát.

V brance Mladé Boleslavi poprvé od začátku nastoupil Málek, na začátku se ale jen díval, jak se potí jeho maskovaní protivníci v brankovišti na druhé straně hřiště.

Už v čase 2:49 vedli hosté o dvě branky, když se nejprve přesně k tyči trefil Pacovský a poté Mikulík nejrychleji dojel odražený kotouč a pohotově jej dorazil. Když pak v 7. minutě při přesilovce dotáhl Lencovu akci ke gólu Vrbata, nastoupil místo Kristana do branky domácích Halász.

Hokejisté Mladé Boleslavi slaví gól.
Boleslavský útočník Lenc se tlačí před branku Pardubic.
Hráči Sparty se radují z prvního gólu v síti Róberta Kantora.
Hokejisté Brna Michal Kempný (vlevo) a Jan Hruška.

Ani nový muž v brance Východočechů nevydržel s čistým kontem dlouho. Šikovnou teči zaznamenal druhý gól v zápase Pacovský. Až za hrozivého stavu 0:4 se Pardubice opticky zvedly, ale v ofenzivě byly dlouho bezradné. V jediné šanci první třetiny pálil osamocený Radil pouze do vyjetého Málka.

Boleslav se nikam nehrnula, ale když už se dostala do útočné třetiny, dokázala pořádně zahrozit. Jarůškovi při sólu scházely centimetry ke gólovému zakončení, střelu Kučného zase zastavilo úzké držadlo Halászovy hole.

Sýkora předvedl gesto fair-play

Pěkné gesto pak předvedl pardubický Sýkora, který přiznal, že nebyl faulován, a ušetřil tak soupeře od oslabení. A za sportovní čin byl následně odměněn, když při hře čtyři na čtyři připravil gól pro Tomáše Zohornu. Boleslav si ale náskok nenechala zkazit. Po chybě soupeřovy obrany vstřelil snadný gól Vrbata, na rozdíl pěti branek pak zvýšil šťastnou trefou Klimenta.

Pardubice zápas nezabalily a na začátku třetí třetiny snížily. Po dvou přesilovkových střelách Benáka platil stav 3:6. Na to zareagovali hostující trenéři oddechovým časem a David Výborný po 17 vteřinách uklidňujícím gólem. Tahle rána už byla pro domácí definitivní. V 58. minutě navíc přidal po úniku osmou branku Hyka.

15. kolo hokejové extraligy:

• HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - BK Mladá Boleslav 3:8 (0:4, 1:2, 2:2)
    Branky a nahrávky: 27. T. Zohorna (P. Sýkora), 42. Benák (Radil), 44. Benák (Tybor, Radil) - 2. Pacovský (Vrbata, M. Látal), 3. Mikulík (Broš), 7. Vrbata (Lenc, M. Látal), 10. Pacovský (Klimenta), 28. Vrbata (D. Výborný), 32. Klimenta (Mikulík, Broš), 44. D. Výborný (Jarůšek, Kučný), 58. Hyka (M. Hruška). Rozhodčí: Úlehla, T. Horák - Frodl, Charvát. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Diváci: 7450.
  • HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) Branka a nahrávka: 51. Piroš (Šrámek). Rozhodčí: Turčan, Wagner - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 5765.
  • HC Olomouc - HC Oceláři Třinec 5:4 p (2:0, 0:2, 2:2 - 1:0)
    Branky a nahrávky: 12. Houdek (Buc, Patera), 16. Laš (Herman, Houdek), 41. Cibák (Marosz, Rác), 48. Hrňa (Herman, Laš), 62. Hrňa (Rác) - 32. Žejdl (Roth, Trončinský), 39. Plíhal (Polanský, Irgl), 55. Trončinský (Žejdl, Rákos), 60. Trončinský (Roth). Rozhodčí: Hribik, R. Polák - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:6, navíc Patera (Olomouc) 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 5500 (vyprodáno).
  • PSG Zlín - HC Kometa Brno 3:6 (0:3, 2:2, 1:1)
    Branky a nahrávky: 27. Balaštík (Řezníček), 40. Leška, 60. Tesařík (Holík, Roman Vlach) - 7. J. Hruška (V. Němec, Ptáček), 8. Dočekal (Jakub Svoboda, L. Čermák), 9. J. Káňa II (P. Mrázek), 31. Vondráček (Koreis), 40. Čiliak, 45. L. Čermák (Dočekal). Rozhodčí: Homola, Pešina - Jindra, Zíka. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5562.
  • HC Sparta Praha - Mountfield Hradec Králové 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
    Branky a nahrávky: 6. Klimek (Ďaloga, Cingel), 9. Cingel (Sabolič), 28. Polášek (Cingel, Piskáček), 42. Ďaloga (Pech) - 18. Kudrna (Mertl), 27. Kudrna (Šimánek), 56. Pláněk (Skokan). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 3:6, navíc Réway (Sparta) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5434.