Hanzal pomohl Arizoně k výhře nad Torontem, pak odstoupil kvůli zranění

7:11aktualizováno  10:39
NEW YORK - Hokejový útočník Martin Hanzal přispěl v pondělním utkání NHL jednou asistencí k výhře Arizony 4:3 v Torontu a s deseti přihrávkami vede ligové pořadí nahrávačů. Po akci píseckého rodáka padl první gól zápasu, vzápětí nebyla českému hráči po zhlédnutí záběrů u videa uznána trefa na 2:0 pro hru vysokou holí. Více Hanzal nestihl, protože ještě v úvodní třetině odstoupil ze zápasu kvůli zranění v dolní části těla.

Hráči Arizona Coyotes' - (zleva) Max Domi (16) slaví se spoluhráčem Ekmanem-Larssonem, Michaelem Stonem, Anthonym Duclairem a Martinem Hanzalem gól v první třetině. foto: ČTK

Rozsah zranění a délka absence nebyly upřesněny. Pozitivní alespoň je, že by nemělo jít o problémy se zády, kvůli kterým musel Hanzal v minulé sezoně na operaci (vyhřezlá ploténka) a stihl jen 37 zápasů.

„Je to pravděpodobně náš nejlepší útočník. Když se loni zranil, byl to pro nás začátek konce. Mít a nemít Martyho je obrovský rozdíl,“ řekl kapitán Coyotes Shane Doan na adresu českého útočníka, který v 28 letech dospěl v lídra týmu a pomáhá v růstu mladým hráčům.

Jako například Maxi Domimu, který po Hanzalově asistenci otevřel skóre. Nejproduktivnější nováček dosavadního průběhu sezony se prosadil ve známých místech, neboť v Torontu strávil podstatnou část kariéry jeho otec Tie.

„Pamatuji si, když mi jako mladému hodně pomáhal Shane Doan. Teď jsem v opačné situaci a nejdůležitější rada, kterou se jim snažím předat, je, aby do všeho dávali každý den maximum,“ komentoval Hanzal svou novou roli ráno před zápasem.

Český útočník ovládá jednu ze statistik produktivity, na druhou stranu však ještě v sezoně neskóroval.

I když v Torontu k tomu byl blízko. V přesilové hře usměrnil Hanzal do sítě střelu Michaela Stonea, ale záběry odhalily, že puk tečoval hokejkou nad úrovní horní tyče.

Odvolaná branka ale Arizonu zdravě naštvala a hosté postupně zvýšili náskok až na 4:1. Domácí v závěrečných deseti minutách zápas už jen dvěma góly zdramatizovali.

Sestřih z utkání Toronto - Arizona

Obhájce Stanleyova poháru Chicago udolalo Anaheim 1:0 v prodloužení. Jedinou branku utkání vstřelil v čase 60:49 Jonathan Toews a gólman Corey Crawford zneškodnil 39 střel.

I přes výraznou střeleckou aktivitu kalifornský klub neskóroval podruhé za sebou a v této sezoně už popáté. Jeho poslední gól dal Jiří Sekáč.

„Nesedíme se založenýma rukama. Celý zápas jsme po nich šli. Bohužel teď se v koncovce trápíme. Ale dnes jsme ukázali, že umíme hrát, a ve většině zápasů bychom za tento výkon byli odměněni třemi čtyřmi góly,“ komentoval střeleckou nemohoucnost trenér Anaheimu Bruce Boudreau.

Chicago zopakovalo výsledek z minulého zápasu proti Tampě Bay, dokonce i autor vítězné trefy byl stejný.

Sestřih z utkání Chicago - Anaheim

Až do 35. minuty byl bezbrankový stav i v aréně New Yorku Islanders, který ale nakonec porazil Calgary přesvědčivě 4:0.

Dvě branky zaznamenal Frans Nielsen a skvělý výkon podal i gólman Jaroslav Halák, který zneškodnil 29 střel a ve čtvrtém startu si připsal druhou nulu. V dresu poražených zůstal opět mezi náhradníky Jakub Nakládal.

Calgary patřilo v minulém ročníku k příjemným překvapením soutěže, jenže na dobré výkony se mu v nové sezoně nedaří navázat.

Kanadský klub s početnou českou skupinou (Hudler, Šmíd, Frolík) prohrál posedmé z devíti utkání. „Potřebujeme podávat stabilně dobré výkony. To je jedna věc. V této lize si hráči nemůžou vybírat, kdy budou a nebudou hrát dobře,“ zlobil se trenér Bob Hartley.

Sestřih z utkání NY Islanders - Calgary

Výsledky NHL

NY Islanders - Calgary 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Branky: 46. a 59. Nielsen, 35. Grabovskij, 52. Clutterbuck. Střely na branku: 35:29. Diváci: 11.582. Hvězdy zápasu: 1. Halák, 2. Nielsen, 3. Okposo (všichni NY Islanders).

Toronto - Arizona 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)

Branky: 14. Matthias, 50. Van Riemsdyk, 58. Rielly - 7. Domi (Hanzal), 15. Doan, 28. Dahlbeck, 47. Chipchura. Střely na branku: 27:24. Diváci: 18.944. Hvězdy zápasu: 1. Chipchura (Arizona), 2. Matthias (Toronto), 3. Ekman-Larsson (Arizona).

Chicago - Anaheim 1:0p

Branka: 61. Toews. Střely na branku: 24:39. Diváci: 21.529. Hvězdy zápasu: 1. Toews, 2. Crawford (oba Chicago), 3. Andersen (Anaheim).