Pastrňák je v top dvacítce kanonýrů NHL. Bostonu dopomohl k vítězství dvěma góly

7:11
NEW YORK - Hokejový útočník David Pastrňák se podílel ve čtvrtečním utkání NHL dvěmy góly na úspěšném debutu trenéra Bruce Cassidyho, ve kterém Boston porazil San Jose 6:3. Na druhé straně si připsal dvě asistence Tomáš Hertl.

NHL: Zápas San Jose proti Bostonu foto: Reuters

Petr Mrázek inkasoval na ledě lídra soutěže pět branek z třiceti střel a s Detroitem prohrál ve Washingtonu 3:6. Stejným výsledkem podlehla doma Florida týmu Los Angeles.

Boston otevřel skóre už v první minutě, když David Krejčí vybojoval za brankou kotouč a po přihrávce Toreyho Kruga se prosadil z mezikruží David Backes. Hosté vyrovnali s přispěním Hertla, který v útočném pásmu získal puk pro Joea Thorntona. Poté si vzal slovo Patrice Bergeron, který dostal opět Boston do vedení a po jeho skvělých pasech zvyšoval úplně volný Pastrňák pohotovými střelami na 3:1 a 5:2.

Pastrňák vstřelil dvě branky podruhé za sebou a v pořadí kanonýrů NHL je na rozmezí první a druhé desítky. Český útočník se navíc dostal do formy, bodoval v šesti z posledních sedmi zápasech a zaznamenal v nich 13 bodů (5+8). V utkání se San Jose byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, hlavním hrdinou se stal Bergeron s bilancí jedné trefy a tří přihrávek.

Washington opět potvrdil střeleckou pohodu, když na domácím ledě vsítil alespoň pět branek podesáté v řadě. Klíčovým momentem byla rychlá odpověď Capitals na vyrovnávací branku hostí v úvodu třetí třetiny na 3:3. Mrázek rozehrál za brankou puk na obránce Dannyho DeKeysera, který ale o puk přišel a John Carlson vrátil Washingtonu vedení. To pojistil svým druhým zásahem v utkání T. J. Oshie a šestý gól přidal při powerplay Nicklas Bäckström.

Utkání na Floridě mělo jednoznačnější průběh. Los Angeles, které předchozí dva zápasy ztratilo shodně 0:5, vedlo ve 28. minutě už hrozivých 6:1. Domácí upravili skóre v dvěma trefami v poslední třetině, přičemž u třetí trefy si připsal asistenci Jaromír Jágr.

Boston - San Jose 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)
Branky: 18. a 40. Pastrňák, 1. Backes (Krejčí), 16. Bergeron, 34. Schaller, 60. Marchand - 16. Thornton (Hertl), 22. Braun, 58. Meier (Hertl).

Buffalo - Anaheim 2:5 (0:1, 1:0, 1:4)
Branky: 27. Eichel, 59. Ristolainen - 20. a 51. Perry, 41. Rakell, 46. Vermette, 60. Cogliano.

NY Rangers - Nashville 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Branky: 35. a 56. J. Miller, 29. Grabner, 46. Kreider - 17. McLeod, 24. Järnkrok, 58. Josi.

Philadelphia - NY Islanders 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 13. Simmonds (Voráček) - 17. Lee, 23. Chimera, 42. Cizikas.

Washington - Detroit 6:3 (2:2, 1:0, 3:1)
Branky: 22. a 55. Oshie, 6. Johansson, 19. Connolly, 45. Carlson, 59. Bäckström - 14. a 17. Athanasiou, 42. Zetterberg. Petr Mrázek odchytal za Detroit 58:35 minuty, inkasoval pět branek z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 83,33 procenta.

Columbus - Vancouver 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 21. D. Sedin, 29. Eriksson, 51. Megna.

Toronto - St. Louis 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 39. Rielly - 5. Berglund, 61. Tarasenko.

Ottawa - Dallas 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)
Branky: 15. Phaneuf, 18. Kelly, 47. Stone - 32. Roussel (Faksa), 37. Jamie Benn.

Florida - Los Angeles 3:6 (1:3, 0:3, 2:0)
Branky: 13. Jokinen, 52. Marchessault, 60. Barkov (Jágr) - 9. a 28. Carter, 2. Brown, 15. Toffoli, 25. Pearson, 25. King.

Colorado - Pittsburgh 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky: 57. Landeskog - 24. a 39. Hörnqvist, 5. Kessel, 60. Kunitz.

Arizona - Montreal 4:5 v prodl. (0:2, 3:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 34. a 56. Dvorak, 36. Domi, 37. Goligoski - 1. a 43. Pacioretty, 14. Markov, 50. Radulov, 63. Galchenyuk.