Vrbata rozhodl v závěru svým 600. bodem v NHL o výhře Arizony

7:15
NEW YORK - Hokejový útočník Radim Vrbata se podílel v nedělním utkání NHL vítězným gólem a asistencí na obratu Arizony v duelu s Buffalem z 0:2 na konečných 3:2. Mladoboleslavský rodák rozhodl svým jubilejním 600. bodem v soutěži v čase 59:41 a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. V sestavě Coyotes už scházel Martin Hanzal, který byl vyměněn do Minnesoty, vedoucího týmu Západní konference.

Radim Vrbata slaví svůj 600. bod v NHL. foto: AP Photo/Rick Scuteri

Arizona otočila skóre třemi góly v poslední třetině. U kontaktní branky asistoval Vrbata, když zblokoval pokus Rasmuse Ristolainena o vyhození kotouče k Maxu Domimu, který z mezikruží snížil. Jamie McGinn vyrovnal v 54. minutě a rozhodující úder zasadil Buffalu český útočník střelou příklepem z levé strany, kterou propálil houšť těl před gólmanem Andersem Nilssonem.

Vrbata skóroval ve čtvrtém zápase v řadě a zároveň v posledních devíti utkáních vždy bodoval. Během úspěšné série, která je v jeho kariéře v NHL nejdelší, si připsal čtyři branky a sedm asistencí. Pětatřicetiletý útočník rovněž zaokrouhlil počet svých bodů na 600, které nasbíral za 274 tref a 326 přihrávek.

Bilanci jednoho gólu a asistence zaznamenal v sobotním programu soutěže i Jiří Hudler, který ale podlehl s Dallasem doma Bostonu 3:6. Hosté vedli po šikovné teči Davida Krejčího po první třetině 2:0, ale Stars po akcích Hudlera srovnali stav v rozmezí 25. až 32. minuty. Po přihrávce českého útočníka skóroval od modré čáry John Klingberg a poté se olomoucký rodák prosadil v přesilové hře z vrcholu levého kruhu.

Boston si ale ještě před druhou sirénou opět vypracoval dvoubrankový náskok, který už v závěrečné části nepustil. Dvěma asistencemi se na výhře Bruins podílel i David Pastrňák. Havířovský rodák přeskočil o bod Jakuba Voráčka v produktivitě českých hráčů, kterou vede s bilancí 26 branek a 25 asistencí.

Výsledky NHL

Dallas - Boston 3:6, Carolina - Calgary 1:3, Nashville - Edmonton 5:4, Arizona - Buffalo 3:2, Chicago - St. Louis 4:2, Florida - Ottawa 1:2, NY Rangers - Columbus 2:5