NHL: Kämpf skóroval a pomohl k výhře Chicaga. Boston po 18 zápasech nebodoval

7:12aktualizováno  8:23
NEW YORK - Útočník David Kämpf pomohl druhou brankou v NHL k výhře hokejistů Chicaga 2:1 v Nashvillu a byl vyhlášen třetí hvězdou úterního zápasu. David Pastrňák nezabránil asistencí domácí prohře Bostonu 1:3 s Anaheimem. Bodová série Bruins se zastavila na 18 utkáních. Jednu přihrávku si připsal také Tomáš Hertl, ale San Jose podlehlo Pittsburghu 2:5. Hattrickem se blýskl ruský centr Jevgenij Malkin.

Nashville Predators proti Chicago Blackhawks. Na snímku David Kämpf (vpravo). foto: ČTK

Kämpf otevřel skóre ve čtvrté minutě střelou z pravého kruhu a bodoval po pěti zápasech. V 23. minutě zařídil vyrovnání Kyle Turris. O čtvrté venkovní výhře Blackhawks za sebou rozhodl v 35. minutě Vinnie Hinostroza, který se podílel asistencí i na Kämpfově trefě. Švédský brankář Anton Forsberg pomohl Chicagu ke dvěma bodům 42 zákroky.

Pastrňák si připsal nahrávku u branky Ryana Spoonera, jenž 42 vteřin před závěrečnou sirénou snížil na 1:2. Druhý nejproduktivnější Čech v lize bodoval v šestém duelu po sobě. Pátou výhru Anaheimu z posledních šesti utkání pojistil do opuštěné branky při power play domácích druhým gólem večera Adam Henrique.

Vancouver - Colorado 4:3 v prodl.

Boston naposledy okusil hořkost porážky po základní hrací době 14. prosince proti Washingtonu (3:5). Od té doby zvítězil ve čtrnácti případech a čtyřikrát si odnesl alespoň bod za porážku v nastaveném čase nebo v penaltovém rozstřelu. Bruins tak vyrovnali druhou nejdelší bodovou šňůru v klubové historii ze sezony 1968/1969.

„Je to jen jeden zápas. Povedlo se nám bodovat díky tomu, že jsme hráli soustředěně a jeden druhého tlačili na hranici svých možností. K takové hře se musíme vrátit,“ řekl útočník Patrice Bergeron.

Malkinovi se podvanácté v kariéře povedlo vstřelit hattrick. V uplynulých deseti zápasech dal 12 branek. „Poslední dobou mám štěstí. Chci pomoct týmu k vítězství. Víc si věříme,“ uvedl Malkin.

Bryan Rust se na třetí výhře Penguins za sebou podílel dvěma góly a asistencí. Čtyřiceti zákroky se předvedl Matt Murray, jenž se do brankoviště Pittsburghu postavil poprvé od otcovy smrti.

„Chytal ohromně. Byl to pro něj emotivní zápas. Je to osobnost, proto si myslím, že se dokáže vyrovnávat s nepřízní osudu,“ řekl na adresu dvojnásobného vítěze Stanley Cupu trenér Penguins Mike Sullivan.

Ani navrátilec Michael Frolík neodvrátil přihrávkou pátou prohru Calgary v řadě. Český útočník kvůli zlomené čelisti vynechal dvanáct utkání a v novém kalendářním roce nastoupil poprvé.

Flames ještě v 59. minutě vedli 2:1, ale poté Vegas během deseti vteřin obrátilo skóre a za dalších 43 sekund přidalo gól na konečných 4:2. Calgary nebodovalo po jedenácti zápasech. Z předchozích čtyř neúspěšných soubojů si připsalo alespoň bod za prohru v prodloužení či po samostatných nájezdech.

Golden Knights 33. vítězstvím dorovnali nováčkovský rekord Floridy a Anaheimu z ročníku 1993/1994. Zatímco Panthers a Ducks k tomu potřebovali 84 utkání, Vegas jich stačilo 49.