Chomutov rozstřílel v duelu záchranářů Pardubice, Zlín doma podlehl Spartě

21:00
PRAHA - Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky porazili v souboji dvou nejhorších týmů extraligy Pardubice 6:1 a přiblížili se svému pátečnímu soupeři na rozdíl čtyř bodů. V dalším gólově plodném zápase si poradil Hradec Králové s Litvínovem 3:2 a Olomouc s Libercem 3:2 po samostatných nájezdech.

Souboj před brankou, zleva Maris Bičevskis z Hradce Králové, Jiří Hunkes z Litvínova, Matěj Chalupa z Hradce Králové a brankář Litvínova Jaroslav Janus. foto: ČTK

Výsledky pátečních zápasů extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 38. Werek (Dravecký), 49. Werek (Gernát, Adamský), 59. Dravecký (Werek). Rozhodčí: Mrkva, Šír - J. Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 5400 (vyprodáno).

Piráti Chomutov - HC Dynamo Pardubice 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 9. Sklenář (V. Růžička ml.), 18. T. Svoboda (Flemming, Štich), 30. Knot (T. Svoboda, V. Růžička ml.), 51. Klhůfek (Duda, Štich), 54. T. Svoboda (V. Růžička ml.), 56. V. Růžička ml. (Knot, Dietz) - 47. Marosz (Vondráček, Hrabal). Rozhodčí: Hodek, Veselý - Malý, D. Klouček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 3876.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka a nahrávka: 45. Jones (P. Straka). Rozhodčí: Pavlovič, Pešina - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 3368.

PSG Berani Zlín - HC Sparta Praha 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 25. Kumstát (Rousek, De la Rose), 33. M. Beran (Pšenička, De la Rose), 52. Jarůšek (Forman), 54. Tomáš Dvořák (Machovský). Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk - Bryška, V. Hanzlík. Vyloučení: 4:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 5650.

Mountfield Hradec Králové - HC Verva Litvínov 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 49. Vincour (Smoleňák), 53. Lessio (F. Pavlík, Rosandič), 55. Paulovič (Piché) - 32. Válek (Matoušek, M. Havelka), 55. Válek (J. Petružálek). Rozhodčí: Bejček, Hribik - O. Polák, Špringl. Vyloučení: 5:5, navíc Smoleňák 10 min. - Jurčík 10 min. a do konce utkání, Trávníček 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 5022.

HC Olomouc - Bílí Tygři Liberec 3:2 po nájezdech (1:0, 0:2, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Skladaný (Laš, Dujsík), 47. Irgl (J. Galvas), rozhodující nájezd Nahodil - 23. Jelínek (Redenbach, Hudáček), 33. Zachar (Šmíd, Jeník). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Lučan, Kis. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. Diváci: 4313.

Regionální derby mezi Třincem a Vítkovicemi přilákalo vyprodanou Werk arenu. To jakoby posílilo kanadského hokejistu ve službách domácích, a skorojmenovce haly Ethana Wereka.

Ten se prosadil tři minuty před koncem druhé třetiny, pokračoval druhou brankou ve 49. minutě a po jeho asistenci přidal třetí gól domácích Vladimír Dravecký.

V Mladé Boleslavi se diváci mnoha branek nedočkali. Přesněji řečeno jen jediné, a ta valnou většinu návštěvníků boleslavského stadionu nepotěšila, protože padla z hokejky hostujícího Nicka Jonese.

Pardubice nastoupily do zápasu s Chomutovem i s kanadským útočníkem Jeremym Welshem, který se uchází o angažmá v Dynamu na zkoušce. Hned v deváté minutě Sklenář tečoval Růžičkovu ránu a otevřel skóre utkání svým prvním gólem v sezoně.

V 18. minutě Flemming našel Svobodu, jenž se prosadil jeden na jednoho a zvýšil vedení domácích.

Ve druhé třetině se opět trefoval jen Chomutov, nejprve v početní výhodě na tři pokusy neuspěl Svoboda, ale pak dorazil puk za rozhozeného Kacetla obránce Knot.

Dynamo na začátku závěrečného dějství sice nevyužilo přesilovku, ale za pár okamžiků se prosadil z hranice brankoviště Marosz. Vzápětí však Klhůfek po individuální akci odpověděl. Zanedlouho bylo v Chomutově ještě veseleji, když se během necelých tří minut prosadili Svoboda a Růžička, kteří stanovili finální podobu výsledku na 6:1.

Zápasy Zlína se Spartou bývají obvykle velice vypjaté, tentokráte zde bylo rovných deset vyloučených hráčů. Ale ani jednu ze šesti početních výhod nedokázali domácí hokejisté proměnit, to naopak v jednom svém oslabení skóroval pražský tým.

Dvě branky si schoval do druhé periody, kdy se nejprve trefil Petr Kumstát, na něhož navázal Beran. Ve třetí části přidali branky Jarůšek s Tomášem Dvořákem a ve Zlíně bylo hotovo.

Litvínov v Hradci Králové vedl od poloviny zápasu, a to zásluhou Válka. Až do 49. minuty byli veselejší hosté, načež domácí Mountfield třemi brankami utkání otočil. I když za Severočechy snížil druhým gólem Lukáš Válek, na víc už se hosté nezmohli.

Vedení v zápase s Libercem se ujala v šestnácté minutě první třetiny Olomouc, jenže stav utkání hosté ve druhé části otočili na 1:2. Ztrátu bodů nechtěl dovolit domácí Irgl, který ve třetí třetině srovnal a šlo se do prodloužení.

Nick Jones, na snímku vpravo, se raduje s Petrem Strakou z výhry Plzně. Vlevo...
Liberecký Taylor Doherty (č. 4) hlídá prostor před brankářem, před ním v bílém...

Když ani to nenabídlo branky, přišla na řadu dovednostní soutěž, v níž selhali první tři střelci domácích, zatímco za Liberec se trefil Birner. Jenže hráči Bílých Tygrů už neproměnili ani jeden nájezd, zatímco ve čtvrté i páté sérii vystříleli pro Hanáky bonusový bod Knotek a Nahodil.