NHL: Brankář Neuvirth dotáhl Philadelphii k výhře, tři Češi skórovali. Hertl dvakrát

7:22
New York - Brankář Michal Neuvirth dovedl v nedělním utkání NHL hokejisty Philadelphie 32 zákroky k výhře 3:2 po samostatných nájezdech nad New York Rangers a byl zvolen nejlepším hráčem duelu. Jeho spoluhráč Jakub Voráček asistoval. Útočník Tomáš Hertl vstřelil dvě branky a dočkal se ocenění pro druhou hvězdu večera, ale San Jose podlehlo Arizoně 3:4 po samostatných nájezdech.

Brankář Philadelphia Flyers Michal Neuvirth foto: Reuters

Obránce Filip Hronek z Detroitu se radoval z druhého gólu v soutěži, Red Wings však nestačili na Toronto 4:5 v prodloužení. Rovněž útočník Tomáš Nosek nezabránil čtvrtou trefou v sezoně neúspěchu Vegas, které prohrálo s Los Angeles 3:4 v prodloužení.

Gólman Petr Mrázek zastavil 27 střel a podílel se na triumfu Caroliny 5:3 nad Bostonem. Za Hurricanes řádili finští útočníci Sebastian Aho a Teuvo Teräväinen, kteří nasbírali čtyři body za dvě branky a dvě nahrávky. Čeští útočníci v dresu Bruins David Krejčí a David Pastrňák nebodovali. Krejčí si pohoršil statistiku plus/minus o tři záporné body.