Liberec překvapivě prohrál s Litvínovem, Brnu nepomohl k bodům ani Kometa Expres

21:02
PRAHA - Hokejisté Liberce, kteří se nacházejí na čele tabulky, překvapivě podlehli 2:3 Litvínovu, jenž se tak stává překvapivým katem na hostujících hřištích, minule chemici vyřídili Brno. To padlo 1:4 na ledě Vítkovic, kam za nimi přijela početná skupina fanoušků.

Hráči Litvínova se radují z druhého gólu. foto: ČTK

Výsledky 36. kola extraligy:

HC Vítkovice Ridera - HC Kometa Brno 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. Š. Stránský (P. Zdráhal, J. Mrázek), 28. Výtisk (Š. Stránský, P. Zdráhal), 52. Dej (Lev, Olesz), 58. Olesz (Lev) - 23. Baranka (P. Holík).

BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 4. T. Knotek (D. Šťastný, Orsava) - 12. Jergl (Ostřížek, J. Knotek), 20. Strapáč (Burian, Irgl), 48. Strapáč (Irgl, Burian), 59. Burian.

HC Škoda Plzeň - Mountfield Hradec Králové 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 20. V. Němec (Gulaš, N. Jones), 27. Kratěna (Jan Kovář, Kodýtek), 42. V. Němec (Kracík), 58. Pour (Kantner, Kvasnička).

Piráti Chomutov - PSG Berani Zlín 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 34. Duda (Vantuch) - 2. P. Sedláček (E. Kulda, Žižka), 6. Honejsek (Okál, Herman), 30. Šlahař (D. Nosek, Freibergs), 32. Herman (Honejsek, Šlahař).

HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 56. Gríger (T. Rachůnek, Flek) - 2. Košťálek (Kevin Klíma, P. Vrána), 46. Smejkal (M. Beran, Sill), 57. Blain (Sill), 59. Forman (Klimek).

HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 18. Rolinek (Hovorka), 50. Cardwell (Machala, Poulíček) - 17. Roth (M. Doudera), 25. Polanský (Martin Růžička, Roth), 44. M. Kovařčík (Chmielewski, Gernát), 51. Marcinko (Hrňa, Martin Růžička), 51. Cienciala (Svačina, Dravecký).

Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Stříteský (Ševc), 16. Redenbach (Birner, M. Zachar) - 3. Jícha (F. Lukeš), 23. J. Petružálek, 44. Kašpar (Helt).

Kometa expres, tedy speciální vlak s fanoušky Brna, vyjel tentokráte do Vítkovic. Naposledy se takto vypravili brněnští příznivci na Spartu, odkud si ale odvezli porážku, proto to tentokráte chtěli změnit. Jenže do vedení šly jako první domácí Vítkovice. Aktivní fanoušci hostů se dočkali až ve 23. minutě, kdy obránce Baranka trefil prostor u pravé vyrážečky brankáře Bartošáka.

Ale neuběhlo ani pět minut a domácí si vzali vedení zpět. Navíc vedení vítkovických hokejistů potvrdili v závěrečném dějství Dej a Olesz, kteří tak vyhráli 4:1.

Zlín rozhodl o svém vítězství v Chomutově během úvodní dvacetiminutovky. Nejprve Pavel Sedláček a po něm i Honejsek rozesmutněli domácí fandy a už v první třetině se na chomutovské hokejisty z hlediště pískalo.

Jinak ale příznivci mlčky sledovali dění na ledové ploše, které je příliš nevytrhávalo z klidu. Zhruba v polovině druhé části dostal zlínský Šlahař výbornou přihrávku a nemilosrdně zakončil. Za malou chvíli přidal branku i Herman a Pirátům nemohlo být z vlastního výkonu dobře. Až Duda místní fandy potěšil gólem, jímž sebral čisté konto Kašíkovi. Což bylo ale ze strany domácích všechno.

V Liberci se Litvínov poměrně rychle dostal do vedení, jenže o něj je připravilo dvojnásobné oslabení, při němž se prosadil obránce Stříteský. Neuběhly ani tři minuty a stadion opět bouřil, protože Redenbach otočil skóre na libereckou stranu.Ve druhé části rozjásal početnou skupinku litvínovských fandů po šesti vteřinách přesilovky Petružálek, který zametl puk za záda brankáře Willa.

V závěrečné části měli větší šance liberečtí hokejisté, ale prosadil se jen hostující Kašpar, který z úhlu zakončil nad levé Willovo rameno. Domácí začali hrát bez brankáře už tři a půl minuty před koncem, což se jim málem vymstilo, když Litvínov vyhodil přes všechny čáry, hráč hostů byl u puku dřív, ale sudí omylem zaduli do píšťalky a odpískali zakázané uvolnění, nicméně to už na výhře Vervy nic nezměnilo.

Hradec Králové zavítal do Plzně a na první gól se čekalo až do času 19:46, kdy se po akci domácího Milana Gulaše trefil Vojtěch Němec. Navíc sedm minut po začátku druhé části vedení zvýšil Kratěna. Výhru domácích nakonec pojistili svými zásahy Pour a druhým gólem v zápase Němec. Plzeň tak zvítězila 4:0.

Zápas konkurentů v tabulce viděla Mladá Boleslav. Do sítě hostující Olomouce navíc rychle vstřelila první branku, ale ještě do první sirény stihli Hanáci stav otočit na 1:2. Druhá třetina proběhla bez střelecké radosti, až v závěrečné periodě se trefil hostující Strapáč. Blížil se konec zápasu a už se prosadili jen hosté, a to kuriózně – boleslavští hráči si nahrávali na útočné modré čáře, jenže došlo ke špatné komunikaci a po jedné z přihrávek puk doklouzal až do prázdné branky domácích.

Radost hokejistů Plzně po brance do sítě Hradce Králové.
Souboj před brankou Karla Vejmelky.

Týmy z opačných konců tabulky se střetly v Pardubicích, kam dorazil lídr z Třince. Jenže na konci první části byl stav překvapivě vyrovnaný – 1:1. V prostřední třetině poslal favorita do vedení Polanský, a to ještě zvýraznil ve třetí části Kovařčík. Za domácí sice snížil Cardwell, ale Marcinko a Ciencala vrátili zpět klid na hokejky vedoucího týmu extraligy, který si v poklidu odvezl vítězství 5:2.

Sparta odjela k zápasu 36. kola do Karlových Varů, kde vedla už od 2. minuty po trefě Košťálka, nicméně na další branku si fanoušci počkali až do závěrečné pasáže, kde se k jejich smutku prosadil Smejkal. Naději ještě vykřesal domácí Gríger, ale definitivní potvrzení výhry Pražanů učinili prakticky vzápětí Blain a Forman.