Liberec povedenou třetí třetinou srazil Plzeň, Třinec si poradil se Zlínem

21:20
PRAHA - Šlágr 40. kola hokejové extraligy se hrál opožděně, do Liberce přijela rozjetá Plzeň. Po dvě třetiny držela vyrovnaný stav, jenže ve třetí části jí domácí hokejisté rozcupovali. Ve druhém středečním zápase si nakonec nejtěsnějším brankovým rozdílem poradil Třinec se Zlínem.

Autor prvního gólu Libor Hudáček (čelem) se raduje se spoluhráči z Liberce. foto: ČTK

Výsledky dohrávek 40. kola extraligy:

HC Oceláři Třinec - PSG Berani Zlín 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Polanský (Gernát, M. Kovařčík), 23. Hrňa (Martin Růžička, P. Vrána) - 14. Gazda (Herman, Honejsek).

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň 4:0 (0:0, 0:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 47. L. Hudáček (Derner, P. Jelínek), 51. M. Kvapil (Derner), 52. L. Krenželok (J. Vlach, Hanousek), 56. M. Kvapil (Filippi).

Výsledek 4:0 a všechny body v Liberci. To byl výsledek zápasu Bílých Tygrů s Plzní, domácí se tak udrželi v čele tabulky o bod před Třincem. Plzeň prohrála poprvé po sérii šesti vítězství. Pod Ještědem navíc Západočeši nedokázali ani podruhé v sezoně skórovat a po teprve druhé porážce z posledních jedenácti zápasů zůstali pátí. Dvěma góly se na vítězství Liberce podílel Marek Kvapil. Roman Will vychytal čtvrté čisté konto v sezoně.

To Oceláři vyhráli na svém ledě nad Zlínem 2:1 a neoblíbeného soupeře porazil doma po téměř dvou letech. Vítězný gól dal ve 23. minutě útočník Erik Hrňa. Hosté nebodovali potřetí za sebou a na desátý Litvínov ztrácí tři body. Naopak Třinec bodoval stejně, jako se zadařilo i Liberci, a rozdíl tak zůstává i nadále tříbodový.