Nečas gólem a přihrávkou neodvrátil prohru Caroliny s Detroitem. Body si připisují i Zadina a Palát

Hokejista Martin Nečas. foto: ČTK

New York - Hokejový útočník Martin Nečas byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu, gólem a přihrávkou ale neodvrátil prohru Caroliny s Detroitem 4:5 po samostatných nájezdech. Jeho spoluhráč Petr Mrázek chytil 24 střel a v rozstřelu kryl pět ze sedmi nájezdů včetně pokusů Filipa Hronka a Filipa Zadiny, který si v utkání připsal přihrávku. Nečas se svým nájezdem také neuspěl. Ondřej Palát pomohl v sobotním programu NHL přihrávkou k vítězství Tampy Bay 3:0 v Nashvillu.
  6:59

Vrána po měsíci skóroval při výhře nad Buffalem. Brankář Vaněček exceluje mezi nováčky

Nečas otevřel skóre ve druhé minutě střelou z levého kruhu ke vzdálenější tyči. Detroit už ale v polovině úvodní třetiny vedl. Vyrovnávací branka padla po akci Zadiny, jehož střelu dorazil Dylan Larkin. Vedení se i nadále přelévalo ze strany na stranu. Carolina otočila na 3:2, ale v 54. minutě inkasovala na 3:4. Zápas poslal do prodloužení Sebastian Aho, který se po přihrávce Nečase prosadil střelou z levého kruhu.

Martin Nečas slaví gól proti Detroitu. I přesto však tým podlehl Caroline 5:4.
Filip Zadina (vpravo) během zápasu Detroitu s Carolinou.

Mrázka překonal v úvodní sérii rozstřelu Larkin střelou nad lapačku a Andrej Svečnikov vyrovnal ve třetím kole v situaci, kdy musel proměnit nájezd, aby zápas pokračoval. Poté se na další gól čekalo až do sedmé série. Mezitím Nečas neuspěl s forhendovou kličkou, Hronek se Zadinou nenašli skulinku mezi Mrázkovými betony. Rozhodl Adam Erne, který se prosadil střelou nad vyrážečku.

Nečas zaznamenal podruhé za sebou bilanci 1+1 a v produktivitě českých hráčů má stejně jako David Pastrňák a Jakub Voráček 32 bodů. Lepším je pouze Palát (12+23), který ve 35. minutě připravil druhý gól Tampy Bay. Rodák z Frýdku-Místku přihrál z levé strany puk Eriku Černákovi, který z mezikruží se štěstím zvýšil. Střelu slovenského beka si do vlastní sítě srazil Ryan Ellis. Andrej Vasilevskij zneškodnil 36 střel a připsal si čtvrtou nulu sezony.

Výsledky NHL

Dallas - Florida 4:1, Philadelphia - Boston 3:2, Carolina - Detroit 4:5 po sam. nájezdech, Columbus - Chicago 3:4, Toronto - Ottawa 6:5, Nashville - Tampa Bay 0:3, St. Louis - Minnesota 3:2 v prodl., Montreal - Winnipeg 0:5. Utkání Calgary - Edmonton, San Jose - Los Angeles se ještě hrají.