Carolina téměř třímá Stanley cup

9:48
EDMONTON - Hokejisté Caroliny vyhráli ve čtvrtém utkání finálové série na ledě Edmontonu 2:1 a sahají po zisku Stanleyova poháru. Od historického úspěchu dělí Hurricanes jediné vítězství, jehož mohou docílit v domácím prostředí v Raleighu.

Hráči Caroliny (ve světlém) mohou slavit Stanley cup už po příštím zápase na domácím ledě. foto: RYAN REMIORZČTK

Domácí Oilers vedli díky brance Sergeje Samsonova, který v 9. minutě využil přihrávku Radka Dvořáka. Vzápětí ale po asistenci Františka Kaberleho vyrovnal Cory Stillman a vítězný gól vstřelil v 36. minutě Mark Recchi.

Dvaadvacetiletého gólmana Cama Warda, který je vážným kandidátem na Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče play off, pak Edmonton nepřekonal ani v závěrečné power play a vidina triumfu se mu hodně vzdálila.

Vedle Kaberleho slavil důležitou výhru na ledě i útočník Josef Vašíček, jemuž dal trenér Peter Laviolette po dlouhé době důvěru. V sestavě nahradil Chada LaRoseho a při svém šestém startu v letošním play off byl Vašíček nasazován v různých útocích.

Zatímco duo Kaberle, Vašíček má na dosah premiérový triumf ve Stanleyově poháru, Edmonton s trojicí Jaroslav Špaček, Aleš Hemský a Radek Dvořák by mohl slavit jen v případě tří výher za sebou.