Kaberleho forma pokračuje

8:36
NEW YORK - Českému hokejistovi Tomáši Kaberlemu se daří již třetí zápas za sebou dát soupeři branku. Tentokrát přispěl k výhře Toronta na ledě Tampy Bay 4:2. V týmu soupeře asistoval Václav Prospal. Jaromír Jágr rozhodl v prodloužení o výhře nad Anaheimem.

Tomáš Kaberle. foto: Ryan RemiorzČTK

Rozvlnit síť za gólmanem soupeře dokázal také David Výborný, přidal k tomu i nahrávku, ale na vítězství Columbusu to nestačilo. Ten podlehl Coloradu doma 3:5, v dresu Avalanche si připsal asistenci Milan Hejduk.

To branka Jaromíra Jágra rozhodla utkání v Anaheimu. Český kapitán New York
Rangers zařídil v prodloužení vítězství hostů 4:3. Vedle něho dokázal překonat Jeana-Sebastiena Giguera v brance Ducks i jeho krajan Petr Průcha.

Jágr si také připsal bod za asistenci, což se podařilo rovněž zadákovi Michalu Rozsívalovi, který se podílel na vítězné brance Rangers. Do statistik se nahrávkou zapsali i Robert Holík, Petr Čajánek a Radek Dvořák.

Holíkova Atlanta ovšem před vlastním publikem podlehla Carolině 2:5, Čajánek s Dvořákem ve službách St. Luis si odvezli porážku 1:4 z Dallasu. Radovat se ale mohl Dominik Hašek, jenž hlídal branku Detroitu. Red Wings přehráli Calgary těsně 3:2.

Hokejisté Edmontonu utrpěli první domácí porážku v sezoně a nezabránila tomu ani trefa Aleše Hemského, na kterou mu nahrál Petr Sýkora. Oilers podlehli Nashvillu, v jehož brance tentokrát vystřídal Tomáše Vokouna Chris Mason, 3:5.