Sýkora zachránil pro Edmonton bod

11:50
NEW YORK - Český útočník Petr Sýkora opět potvrdil, že má formu. V utkání NHL proti hokejistům Montrealu bodoval popáté za sebou a svým devátým gólem v sezoně zajistil pro Edmonton zisk alespoň jednoho bodu. Oilers totiž nakonec prohráli 2:3 po samostatných nájezdech.

Jeden z vypjatých momentů v zápase Montreal a Edmonton. foto: RYAN REMIORZAFP

V penaltovém rozstřelu už se Sýkora neprosadil. Na brankáře Davida Aebischera sice vyzrál jeho spoluhráč Aleš Hemský, ale vítězný gól pak vstřelil montrealský útočník Alexej Kovaljov.

"Alex udělal podobný blafák jako já," líčil s úsměvem po utkání Saku Koivu, jenž proměnil první nájezd Canadiens. "V rozstřelu jsme ztratili už několik zápasů, teď jsme konečně získali bod navíc, který může mít na konci velkou cenu," dodal finský útočník.

Vyhecovaný souboj dvou kanadských celků přinesl tvrdý hokej s řadou osobních soubojů a pěstních potyček. Montreal od začátku třetí třetiny hájil těsné vedení 2:1, až čtyři a půl minuty před koncem normální hrací doby vyrovnal Sýkora, nejlepší střelec a s 18 body i nejproduktivnější hráč mužstva. "Jeho střela byla vskutku parádní. Byl to těžký zápas a bod má pro nás cenu," uvedl kouč Oilers Craig MacTavish.