Tomáš Kaberle přispěl k výhře Toronta

11:31
Obránce Toronta Tomáš Kaberle byl vyhlášen první hvězdou sobotního utkání NHL s Montrealem, ve kterém se gólem a dvěma asistencemi zasloužil o výhru 5:1. Nejproduktivnější bek zámořské soutěže měl lví podíl na prodloužení vítězné série Maple Leafs na čtyři zápasy.

Tomáš Kaberle foto: Ryan RemiorzČTK

Domácí tým to dokázal i bez zraněného kapitána Matse Sundina a s náhradníkem Jeanem-Sebastienem Aubinem v brance. Kaberle podle svých slov těží z toho, že soupeři zaměřují svou pozornost především na jeho kolegu z obrany Bryana McCabea. "Hráč, který ho měl na starosti, zůstal u něj. Tím se pro nás otevřela spousta prostoru," konstatoval Kaberle. Hokejisté Montrealu ale ofenzivně laděného McCabea stejně neuhlídali a obránce Toronta proměnil dvě přesilovky.

Čtvrté vítězství za sebou vybojovali i New Jersey Devils proti Floridě. Aktivně se o to přičinil i český kapitán Patrik Eliáš. Ten již v 6. minutě otevřel skóre utkání a ještě si připsal asistenci u vítězné branky Sergeje Brylina. Devils zdolali Floridu 4:2, tři branky přitom vstřelili v početní výhodě, při níž se v minulých zápasech trápili.

"Stříleli jsme a tlačili se k dorážkám. Někdy to funguje. Vyhráváme a to je důležité. A dnes nám k tomu pomohly přesilovky," konstatoval po utkání český útočník.