Ručinský se po měsíci trefil. A hned dvakrát

8:14
St. Louis (USA) - Český útočník Martin Ručinský přispěl v nedělním utkání NHL dvěma góly k vítězství hokejistů St. Louis nad Edmontonem 5:3.

Martin Ručínský se spoluhráčem Dougem Weightem

Ručinský, jenž se trefil poprvé od 17. října, nejprve na začátku druhé třetiny svým čtvrtým gólem v sezoně dostal Blues do vedení 2:1. Čtyři sekundy před třetí sirénou pak zpečetil skóre do prázdné branky.

Navzdory dvěma zásahům se litvínovský odchovanec nevešel mezi tři hvězdy utkání, v němž St. Louis přerušilo sérii tří porážek. Přesto zůstává na chvostu tabulky Západní konference. "Ještě musíme hodně zabrat, abychom se dostali výš," uvedl Keith Tkachuk. "Ale když si dáme pozor na vyloučení, jako dnes, máme na to."

Asistence si v utkání připsali i Ručinského krajané Petr Čajánek a Radek Dvořák, jenž v minulém ročníku s Edmontonem postoupil do finále Stanley Cupu.

Anaheim znovu na vítězné cestě
Z první porážky v základní hrací době v sezoně se rychle oklepali hokejisté Anaheimu. Na páteční premiérový nezdar s Calgary (0:3) nechali Kačeři zapomenout vítězstvím 3:2 nad Minnesotou. "Nemůžeme pořád jenom vyhrávat. Ale když se přestane dařit, je důležité se z toho co nejrychleji dostat. Dobrý tým to dokáže," řekl brankář Jean-Sebastien Giguere.

K vítězství nad Minnesotou vykročil Anaheim, jenž je s 30 body nejlepším týmem celé NHL, dvěma góly v úvodu druhé třetiny a vedení si hlídal až do konce. Svého soupeře Ducks přestříleli 38:26 a měli jediného vyloučeného hráče.

"Už nemůžeme vrátit porážku v Calgary, ale můžeme získat sílu a sebevědomí z dnešního výkonu," pochvaloval si trenér Randy Carlyle.

Nespokojený nebyl ani jeho protějšek Jacques Lemaire. "Hráli jsme proti jednomu z nejlepších týmů NHL. Myslím, že to z naší strany nebylo špatné," uvedl Lemaire, který dal poprvé v sezoně od začátku zápasu příležitost v brance Niklasu Backströmovi. Finský gólman si připsal 35 zákroků, porážku ale neodvrátil

. Naopak z prvního vítězství po přestupu do Chicaga se radoval gólman Brian Boucher. A hned jej oslavil čistým kontem, když 28 zásahy přispěl k výhře 1:0 nad Columbusem. "Věděl jsem, že to jednou musí přijít. Teď snad výher začne přibývat," řekl Boucher, který předtím odešel osmkrát poražen. Jediný gól utkání vstřelil v druhé třetině obránce Lasse Kukkonen. Chicago, které se stále musí obejít bez zraněného Martina Havláta, tak z posledních tří zápasů získalo pět bodů. "Začínáme se zase zvedat," věří Boucher. ¨

Výsledky:

St. Louis - Edmonton 5:3 (1:1, 2:1, 2:1) Branky: 22. a 60. Ručinský, 15. Salvador
(Čajánek), 39. McClement (Dvořák), 47. Stempniak - 15. a 40. Winchester, 57. Pisani. Střely na branku: 30:33. Diváci: 9214.

Anaheim - Minnesota 3:2 (0:0, 2:1, 1:1) Branky: 22. Penner, 26. Perry, 46. S. Niedermayer - 28. a 60. Bouchard.
Střely na branku: 38:26. Diváci: 16.306.

Chicago - Columbus 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) Branka: 28. Kukkonen. Střely na branku: 19:28. Diváci: 14.078.