V souboji českých kapitánů triumfoval Jágr

7:59
NEW YORK - Jaromír Jágr se znovu blýsknul v hokejové NHL. V zápase dvou českých kapitánů pomohl New Yorku Rangers dvěma góly k vítězství 3:2 nad New Jersey Devils vedenými Patrikem Eliášem.

Švédský brankář Rangers Henrik Lundqvist zasahuje před útočníky Devils Sergejem Brylinem (18) a Brianem Giontou. foto: Mary AltafferČTK

Jágr byl po zápase vyhlášen první hvězdou utkání.

Ďáblové přitom po dvou třetinách vedli již 2:0. Jágr ale dokázal během 43. minuty vyrovnat a Brendan Shanahan přidal vítězný gól o minutu později. Do statistik se asistencemi zapsali i čeští beci Jezdců Karel Rachůnek a Michal Rozsíval. Na druhé straně zaznamenal přihrávku Eliáš.

Po jedné asistenci si připsali i čeští zadáci Zbyněk Michálek z Phoenixu a Martin Škoula v dresu Minnesoty. Phoenix nakonec zdolal na domácím ledě hokejisty Wild 4:3.

Brankář Dominik Hašek pomohl hokejistům Detroitu osmnácti úspěšnými zákroky
k devátému vítězství za sebou. Red Wings tentokrát uspěli ve Vancouveru 3:2.

New York Rangers - New Jersey 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)
Branky: 43. a 43. Jágr (u první Rachůnek), 44. Shanahan (Rozsíval) - 10. Langenbrunner, 36. Gionta (Eliáš). Střely na branku: 24:22. Diváci: 18.200.

Phoenix - Minnesota 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Branky: 24. a 48. Perreault (u druhé Z. Michálek), 33. a 56. Saprykin - 2. Demitra, 22. Parrish (Škoula), 47. Walz. Střely na branku: 34:29. Diváci: 12.002.

Vancouver - Detroit 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 28. H. Sedin, 42. Bieksa - 25. Filppula, 42. Zetterberg, 47. Franzén. Brankář Dominik Hašek odchytal za Detroit celý zápas, z 20 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zákroků měl 90 procent. Střely na branku: 20:33. Diváci: 18.630.

Calgary - St. Louis 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 4. Langkow, 42. Huselius, 57. Ference. Střely na branku: 23:24. Diváci: 19.289.