Jágr vstřelil 600. gól v NHL

8:54
NEW YORK - Vítězstvím nad Tampou 4:1 oslavil český útočník Jaromír Jágr svůj 600. gól v NHL. Jubilejní branky dosáhl kapitán New Yorku Rangers ve druhé minutě nedělního zápasu a stal se šestnáctým hráčem v historii zámořské soutěže, který magickou hranici pokořil. K výhře hokejistů Rangers navíc přispěl dvěma asistencemi, gól a dvě přihrávky zaznamenal také Martin Straka.

Kapitán New York Rangers Jaromír Jágr foto: Richter JaroslavČTK

Fanoušci v zaplněné Madison Square Garden vybuchli nadšením, když se na světelné kostce nad ledem objevil údaj o Jágrově 600. brance. Český útočník ale jakoby nic usedl na střídačku a čekal na další střídání. "Myslím, že mi dojde až později, čeho jsem dosáhl," prohlásil po utkání Jágr, který napodobil spoluhráče Brendana Shanahana, jenž stejnou metu pokořil v úvodním zápase letošní sezony. "Jenom doufám, že před ukončením kariéry ještě přidám spoustu dalších branek," uvedl kladenský odchovanec.

Významného milníku mohl dosáhnout už v sobotu v Pittsburghu, kde se však netrefil. Zato v duelu s Tampou se dočkal již po 103 sekundách hry, když střelou zápěstím překonal brankáře Johana Holmqvista. "Nebyli jsme spokojeni s tím, jak jsme v sobotu utkání s Pittsburghem začali. Dnes jsme se chtěli na úvod zápasu soustředit a nejlepší způsob, jak jsme ho mohli začít, byl Jágrův 600. gól," prohlásil Shanahan, autor gólu a jedné asistence.

Jágrovi, jenž hodlá puk, jímž se v neděli trefil, věnovat své matce Anně, nyní schází už jen jeden gól, aby vyrovnal bilanci nejlepšího Evropana v NHL Fina Jariho Kurriho. "Když se rozjede, je k neudržení. Pokud ho zastavíte, většinou to znamená odchod na trestnou lavici," poznamenal na Jágrovu adresu trenér Rangers Tom Renney.

České hvězdě v neděli sekundoval svým výkonem brankář Henrik Lundqvist, jenž v souboji švédských gólmanů dlouho sahal po čistém kontu. Zkazil mu ho až necelé tři minuty před koncem třetí třetiny Eric Perrin, jenž gólem potrestal vyloučení obránce Marka Malíka.