Strakovy góly Rangers k bodům nepomohly

8:54
New York - Český útočník Martin Straka vstřelil dva góly do sítě Buffala, hokejisté New Yorku Rangers ale podlehli Sabres 2:3 v prodloužení.

Hvězdy Rangers, Martin Straka a Jaromír Jágr během oddychového času v poslední třetině foto: ČTK

Asistenci u obou branek si připsal obránce Marek Malík, jednu přihrávku zaznamenal Jaromír Jágr, stejně jako v dresu vítězů Aleš Kotalík. Buffalo tak porazilo Rangers i v třetím vzájemném duelu v sezoně a přerušilo jejich třízápasovou vítěznou šňůru.

Rozhodující gól vstřelil v druhé minutě prodloužení Chris Drury, který tečoval do sítě střelu obránce Teppa Numminena. Sabres, kteří v pátek podlehli v nastaveném čase Montrealu, tak v letošní sezoně ještě neprohráli dva zápasy za sebou.

"Kouč Lindy Ruff už loni vyhlásil heslo: Nikdy neprohrát dvakrát po sobě. Naším cílem je dodržet to. Jsme rádi, že se nám to dneska podařilo," řekl po utkání novinářům Drury.

Rychle smazané manko
Buffalo přitom v utkání přišlo o dvoubrankový náskok. Cestu k vyrovnání načal Jaromír Jágr, jenž měl po druhém inkasovaném gólu krátkou debatu na střídačce s trenérem Tomem Renneym. Při dalším střídání potom Jágr našel přesnou přihrávkou Martina Straku a ten 20 sekund po trefě Thomase Vaneka snížil. Pět minut před koncem třetí třetiny pak Straka střelou nad pravé rameno brankáře Millera zařídil prodloužení a vylepšil svou bilanci z posledních čtyř zápasů na čtyři branky a tři asistence.

"V tu chvíli jsme měli navrch, jenže jsme vzápětí přestali hrát. Ještě nejsme dostatečně dobrý tým. Dobrým týmům se tohle nestává," uvedl Jágr. "Ale dokázali jsme proti tak silnému soupeři smazat dvougólové manko, to svědčí o charakteru našeho mužstva," řekl Straka.

Kuba - hvězda Tampy
Povedený zápas sehrál v neděli obránce Filip Kuba. Gólem a přihrávkou přispěl k vítězství Tampy nad Ottawou 3:1 a byl vyhlášen třetí hvězdou večera. Hrdinou utkání se stal brankář Johan Holmqvist, jenž zlikvidoval 22 střel a vychytal pro svůj tým osmou výhru z posledních devíti utkání, v nichž nastoupil.

"Gólmani dokážou v NHL vyhrát spoustu zápasů. Jako dnes. Johan podal skvělý výkon," pochválil trenér John Tortorella švédského brankáře, jenž poslední dvě sezony strávil v Gävle. Předtím Holmqvist párkrát chytal za Rangers, ale většinu času se protloukal na farmě a i letos měl být původně pouze náhradníkem Marka Denise. "Jsem šťastný, že chytám. Nejdůležitější ze všeho je získat sebevědomí," prohlásil Holmqvist. "

Předvedl několik skvělých zákroků," složil mu poklonu i útočník Jason Spezza, autor jediného gólu Ottawy. Své premiéry v NHL se v neděli dočkal další gólman Michael Wall, který dostal příležitost v brance Anaheimu při zranění Jeana-Sebastiena Giguera a Ilji Bryzgalova. Jednadvacetiletý mladík zvládl svůj debut úspěšně a devatenácti zákroky pomohl k vítězství Kačerů nad Calgary 5:3.