Vaidišová na úvod French Open nezaváhala

14:45
PAŘÍŽ - Nejlepší česká tenistka Nicole Vaidišová zvládla vstup do grandslamového Roland Garros. Loňská semifinalistka porazila v prvním kole Švýcarku Emmanuelle Gagliardiovou 6:4 a 6:3.

Nicole Vaidišová postoupila bez problémů do druhého kola French Open 2007. foto: ČTK

Na Vaidišové byla znát dlouhá herní pauza zaviněná zraněním pravého zápěstí. Mohla se však opřít o výborné podání, a kdyby v úvodním setu lépe využívala brejkboly, mohl mít zápas jednoznačnější průběh.

Dařilo se i další české hráčce. Květa Peschkeová zaskočila jedenáctou nasazenou Naděždu Petrovovou. Peschkeová, která se nyní věnuje především čtyřhře a o účast v hlavní soutěži musela bojovat v kvalifikaci, vyhrála první set 7:5. Druhý sice stejným poměrem ztratila, ale v rozhodující sadě nadělila favorizované soupeřce za jednadvacet minut "kanára". Peschkeová porazila Petrovovou vůbec poprvé v kariéře.

Dvoudenním zápasem prvního kola bez problémů prošel i nejvýše nasazený Roger
Federer. Zápas švýcarského tenisty s Američanem Michaelem Russelllem byl v pondělí za stavu 6:4 a 4:1 pro favorita přerušen kvůli dešti a na centrálním dvorci se dohrával dnes. Federer ho hladce dovedl k třísetové výhře.

Jen pár míčů se na kurtu zdržel český tenista Jan Hernych. K zápasu se třináctým nasazeným Rusem Michailem Južným sice nastoupil, ale kvůli potížím se zády rychle vzdal.