Štěpánek triumfoval na turnaji v Brisbane

8:58
BRSIBANE - Tenista Radek Štěpánek vstoupil do nové sezony třetím turnajovým titulem v kariéře. Ve finále v Brisbane dnes porazil Španěla Fernanda Verdaska 3:6, 6:3 a 6:4. Třicetiletý český hráč dosud na okruhu ATP triumfoval v roce 2006 v Rotterdamu a předloni v Los Angeles.

Štěpánek si vyšlápl na daviscupového hrdinu. foto: ČTK

Španělský daviscupový hrdina Verdasco, třetí nasazený hráč australského turnaje na tvrdém povrchu a světová patnáctka, si přitom měl v závěrečném setu vypracoval pět brejkbolů, využít však dokázal jen jeden. Štěpánek zato proměnil obě šance na prolomení soupeřova podání, které se mu naskytly, a po dvou hodinách a 17 minutách hry se mohl radovat z vítězství.

Pětadvacetiletého madridského rodáka tak zdolal i v třetím vzájemném duelu.