Kajakář Přindiš skončil celkově druhý ve Světovém poháru

13:57aktualizováno  15:43
AUGSBURG - Kajakář Vít Přindiš skončil celkově druhý ve Světovém poháru vodních slalomářů. Seriál zakončil pátým místem v pátém závodu v Augsburgu. Trofej v nejobsazenější kategorii K1 obhájil domácí Němec Sebastian Schubert, jenž v sobotu s velkým náskokem vyhrál. Neolympijskou kategorii kanoistek ovládla Kateřina Hošková a v Augsburgu potřetí letos vystoupila na stupně vítězů.

Kajakář Vít Přindiš. foto: ČTK

Pětadvacetiletý Přindiš zahájil letošní Světový pohár v Londýně druhou příčkou a s výjimkou Tacenu jel pokaždé finále. V Augsburgu se jako jediný ze čtyř českých kajakářů probojoval do elitní desítky, která unikla medailistům z loňského mistrovství světa Vavřinci Hradilkovi a Jiřímu Prskavcovi stejně jako Luboši Hilgertovi.

ČTĚTE VÍCE

Přindiš, jenž má stříbro z letošního ME, si ve finálové jízdě připsal dotyk na předposlední protivodné brance a v konečném součtu poháru ztratil na Schuberta 23 bodů. Šestý celkově skončil Prskavec, úřadující mistr světa a majitel olympijského stříbra Hradilek vinou problémů s krční páteří absolvoval pouze dnešní závod v augsburském Eiskanalu.

Jsem stoprocentně spokojený, říká Přindiš

"Je to super sezona, být v tolika závodech ve finále, získat stříbrnou medaili na ME. Takže jsem stoprocentně spokojený," uvedl Přindiš v tiskové zprávě. Penalizace za "šťouch" si nebyl vědom. Dostal ji od stejné rozhodčí, která mu připsala padesátku za neprojetí branky na nedávném SP ve španělském Seu. "Protestovali jsme, ale nechali mi ho. Budu si na ni muset dávat pozor, bude totiž i na mistrovství světa," upozornil se smíchem.

Hradilka mrzelo, že se do finále nedostal. Po dvouapůlměsíční pauze se vrací do formy pozvolna. "Měl jsem na to, ale jezdilo se mi tady dobře, všechny časy byly dobré a s chybama jsem počítal. Jsem ještě nevyježděný," zhodnotil. Hlavně je rád, že netratil rychlost a krk ho nebolí.

Finálové závody SP ve vodním slalomu v Augsburgu (Německo): Muži:

K1: 1. Schubert (Něm.) 92,35 (0 tr. sekund), 2. Clarke (Brit.) -3,14 (0), 3. Biazizzo (Fr.) -4,36 (4), ...5. Přindiš -5,77 (2), v semifinále: 16. Prskavec, 22. Vavřinec Hradilek, 25. Hilgert.

Konečné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Schubert 272 b., 2. Přindiš 249, 3. Aigner (Něm.) 231, ...6. Prskavec 186.

C1: 1. Gargaud Chanut (Fr.) 97,75 (0), 2. Florence (Brit.) -0,82 (0), 3. Beňuš (SR) -2,32 (2), ...6. Gebas -5,15 (0), v semifinále: 11. Mašek -

Konečné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Martikán (SR) 307, 2. Florence 292, 3. Beňuš 290, ...7. Gebas 196, 9. Mašek 168.

Ve finále kanoistů reprezentoval české barvy Vítězslav Gebas a dojel šestý. Jedenáctému Janu Maškovi postup unikl o 44 setin sekundy. Celkové prvenství v kategorii C1 vybojoval slavný Slovák Michal Martikán, majitel pěti olympijských medailí včetně dvou zlatých. Gebas byl v SP celkově sedmý, Mašek devátý.

Mezi kanoistkami potvrdila příslušnost ke světové špičce třetí Hošková a medaili získala v letošním SP potřetí. V Praze-Troji a předtím v Tacenu byla stříbrná. Monika Jančová skončila ve finále devátá, celkově je pátá na světě.

Za měsíc čeká vodní slalomáře vrchol sezony, mistrovství světa v americkém Deep Creeku. Předtím ještě absolvují na Lipně republikový šampionát.