Frustrovaný Robredo. Španěl ukázal Murraymu po utkání prostředníček

11:09
VALENCIA/PRAHA - Tenista Tommy Robredo už musí mít zápasů s Andym Murraym po krk. Posledních pět vzájemných duelů prohrál. A hlavně ty dva poslední bolí! Před měsícem měl v Šen-čenu pět mečbolů, neuspěl. V neděli ve Valencii znovu. U sítě pak Britovi z frustrace ukázal dva vztyčené prostředníčky.

Španělský tenista Tommy Robredo. foto: sportpeaks.com

Tři hodiny a 20 minut trvalo finále valencijského turnaje. Žádné letos na ATP nebylo delší! A nabídlo strhující drama.

Nezničitelný veterán Robredo získal první set. Pak měl dva mečboly v tie-breaku druhého. Neuspěl, ale rval se dál. Ve třetím vzal Murraymu servis, vedl 4:3. Ohromující aplaus stadionu Agora hnal domácího hrdinu dopředu.

Jenže olympijský šampion Murray se nevzdal. Navzdory nahuštěnému programu posledních týdnů, během nichž se pokouší „last-minute“ kvalifikovat na Turnaj mistrů, dokázal opět povstat. Vzal Robredovi servis. Odvrátil další tři mečboly v tie-breaku. A pak bekhendovým vítězným úderem oslavil triumf.

Druhý vzájemný zápas v krátké době, podruhé Robredo prohrál, i když měl znovu pět mečbolů. Jeho reakce po zápase byla výmluvná.

„Ale byl to úžasný zápas, takový si musíte užít,“ řekl Robredo. „Někdo bohužel musel vyhrát, rozhodlo pár míčů. Až sezona skončí a podívám se znova na tenhle zápas proti jednomu z nejlepších hráčů současnosti, budu mít radost.“

Pro Murrayho může být třetí titul z posledních pěti turnajů (Šen-čen, Vídeň, Valencie) velmi důležitý v boji o Turnaj mistrů. V kalendářním pořadí se vyhoupl na páté místo a na Masters v Paříži mu stačí dojít do čtvrtfinále, aby měl jistotu účasti na klání osmi nejlepších hráčů sezony.

Skotský tenista Andy Murray.
Andy Murray na tiskové konferenci.
Zase špatně. Andy Murray po jedné z výměn.
Zkažený fiftýn. Andy Murray dal své emoce najevo.

„Hraju tady rád. V této části roku je to fajn místo, kam se vydat. Venku je dost teplo, což je dobré pro svaly, klouby i pro psychiku,“ chválil Murray turnaj ve městě na východě Španělska.

Od loňského triumfu ve Wimbledonu čekal na titul více než rok. Během letošního podzimu vybojoval už tři. Zbudou mu ještě síly na finiš v Paříži a - nejspíš - v Londýně?