Šafářová zachránila kamarádku. Poprvé vyhrála a Kvitové zajistila postup

10:55
SINGAPUR - Česká tenistka Lucie Šafářová vybojovala krajance Petře Kvitové postup na Turnaji mistryň. Aby jí pomohla, musela porazit Angelique Kerberovou ve dvou setech. A přesně to se jí podařilo. Po vítězství 6:4 a 6:3 ale sama na turnaji končí.

Lucie Šafářová slaví. foto: Reuters

Šafářová nastupovala do zápasu bez naděje na postup, ale chtěla pomoci alespoň Kvitové. Na její soupeřce se evidentně podepsal tlak, hrála hodně nervózně a kazila. Za celý duel ztratila čtyři podání, zatímco Češka jen jedno.

První set začal hodně nervózně, úvodní tři gamy skončily prolomeným podáním. Pak už si však obě hráčky svůj servis držely a Šafářová zvládla sadu poměrem 6:4.

Důležitým momentem druhého setu byl odvrácený brejkbol Šafářové, která po boji získala druhou hru a vyrovnala na 1:1. Následeně totiž sebrala soupeřce podání a výhodu už nepustila. Utkání pak zakončila dalším brejkem a na Turnaji mistryň si připsala první výhru v singlu v kariéře.

Petra Kvitová si o postup do finále Masters zahraje v sobotu proti zatím suverénní Rusce Marii Šarapovové.