Suverénní Shiffrinová na lopatkách, po pěti výhrách podlehla ve slalomu Slovence Vlhové

19:45
oslo - Slovenská lyžařka Petra Vlhová zdolala ve finále paralelního slalomu Světového poháru v Oslu Američanku Mikaelu Shiffrinovou, jež po pěti vítězstvích nevyhrála slalom poprvé v sezoně.

Petra Vlhová foto: ČTK/AP

Závod mužů ovládl Rakušan Marco Schwarz a slaví první triumf v kariéře.

Vlhová v dosavadních pěti slalomech sezony skončila druhá za Shiffrinovou, naposledy v sobotu v Semmeringu, ale na Holmenkollenu vládla ona.

Vedoucí ženu Světového poháru porazila Slovenka na trati v protisvahu skokanského můstku v obou jízdách a připsala si šesté vítězství v kariéře. Malé finále o třetí místo vyhrála Švýcarka Wendy Holdenerová.

První výhrou v SP vstoupil do nového kalendářního roku rakouský slalomář Schwarz, jenž ve finále zdolal Davea Rydinga.

Dvaatřicetiletý Angličan se mohl postarat o premiérové britské vítězství v mužském alpském lyžování, ale v přemíře snahy nedokončil druhou finálovou jízdu.

Přesto si Ryding připsal cenný úlovek v podobě vyřazení lídra SP a fenomenálního slalomáře Marcela Hirschera z Rakouska, jehož porazil ve čtvrtfinále. Třetí místo obsadil Švýcar Ramon Zenhäusern.