Bö vyhrál už desátý závod v sezoně, Krčmář byl třináctý

16:35
Anterselva / Praha - Suverén biatlonové sezony Johannes Thingnes Bö vyhrál sprint na 10 km v Anterselvě a připsal si čtvrté vítězství ve Světovém poháru za sebou. Pětadvacetiletý Nor si ve třináctém individuálním závodu ročníku připsal už desáté vítězství. Nejlepší z českých reprezentantů byl na 13. místě Michal Krčmář.

Johannes Boe. foto: ČTK/AP

Olympijský vítěz z vytrvalostního závodu Bö předvedl nejrychlejší běh a navzdory jedné chybě na střelnici vyhrál o 17,5 sekundy před krajanem Erlendem Bjöntegaardem. Třetí skončil s odstupem 20,2 sekundy Francouz Antonin Guigonnat, který v souboji o stupně vítězů porazil o 1,1 sekundy svého slavnějšího krajana Martina Fourcadea.

Bö se stal už v polovině sezony čtvrtým mužem, jemuž se podařilo v jednom ročníku SP zvítězit alespoň v 10 individuálních závodech. Před ním to dokázali jednou Francouz Raphaël Poirée a třikrát Nor Ole Einar Björndalen a Fourcade, jenž v sezoně 2016/17 vyhrál rekordních 14 závodů.

Stříbrný olympijský medailista ze sprintu Krčmář musel po střelbě vleže na jedno trestné kolo a do sobotní stíhačky odstartuje 51,2 sekundy po Böovi. Třiadvacátý byl s jednou chybou na střelnici Tomáš Krupčík a poprvé v sezoně bodoval. Ondřej Moravec sice zastřílel čistě, ale až 62. běžecký čas ho odsoudil ke 32. pozici. Adam Václavík po bezchybné ležce pokazil stojku a po čtyřech trestných kolech se s Anterselvou rozloučil 79. místem.