Nelíbilo se jim, jak je ve šlágru řeže rozhodčí. Proto basketbalisté nenastoupili do druhé půle

13:15
atény - Basketbalisté Olympiakosu Pireus odmítli na protest kvůli způsobu řízení zápasu dohrát středeční semifinále Řeckého poháru v hale Panathinaikosu. Hostující tým se nevrátil na palubovku z poločasové přestávky, s euroligovým rivalem v té době prohrával o 15 bodů (25:40).

Basketbalisté Olympiakosu nedohráli šlágr s Panathinaikosem. foto: Reuters

„Už jsme toho byli svědky mnohokrát. Jsme znechucení, v téhle frašce nemůžeme pokračovat. Čeho je moc, toho je příliš. S tímhle se musí něco udělat,“ citovala média rozhořčeného generálního ředitele Olympiakosu Christose Stavropulose.

Majitel Panathinaikosu Dimitris Giannakopulos naopak obvinil soupeře z naplánované akce.

„Zdá se, že nemají na výplaty hráčů. Hodili ručník do ringu a teď tvrdí, že se jim nelíbí rozhodčí. Tohle je nepřijatelné. Vyhrává se a prohrává na hřišti,“ řekl.

Rozhodčí vyhodnotili zápas kontumací ve prospěch Panathinaikosu, který se v pohárovém finále utká s PAOK Soluň.

Vedení basketbalových soutěží v Řecku může nyní Olympiakos potrestat odpočtem bodů v lize, v níž se oba kluby přetahují o vedení.

Aténský celek z 15 zápasů ještě neprohrál, Olympiakos má také na kontě 15 výher, ale k tomu také jednu porážku právě od Panathinaikosu. V březnu se ještě bude hrát vzájemný duel v Pireu.

V této sezoně se odvěcí rivalové utkali také v Evropské lize a každý tým si připsal domácí výhru. Zatímco Panathinaikos ale zatím marně útočí na pozice v play off, Olympiakos je šestý.