Kristýna Plíšková postoupila do semifinále v Taškentu, Kvitová zdolala Jastremskou

Kristýna Plíšková se probojovala do přes Slovenku Kužmovou do semifinále. foto: ČTK

Taškent - Tenistka Petra Kvitová porazila ve Wu-chanu přemožitelku Karolíny Plíškové Dajanu Jastremskou z Ukrajiny 6:2, 6:4 a po pěti měsících si na WTA Tour zahraje semifinále. Šampionka z Wu-chanu z let 2014 a 2016 bude o finále bojovat s vítězkou duelu mezi Američankou Alison Riskeovou a Ukrajinou Elinou Svitolinovou.
  12:46aktualizováno  14:53

Devatenáctiletá Jastremská ve středu porazila nečekaně hladce světovou dvojku Plíškovou, proti sedmé hráčce žebříčku Kvitové ale neměla prakticky šanci. Dvojnásobná wimbledonská vítězka, kterou v posledních měsících trápilo levé předloktí, podala sebevědomý výkon a ani ve třetím duelu na turnaji neztratila set.

Do semifinále postoupila Kvitová popáté v sezoně a poprvé od dubnového turnaje ve Stuttgartu, kde získala 27. turnajový titul v kariéře. V Číně sbírá důležité body pro postup na Turnaj mistryň, v pořadí sezony jí zatím patří sedmé místo.

Plíšková nadělila soupeřce 15 es

Sedmadvacetiletá Plíšková si letos zahrála semifinále v dubnu na antuce v Luganu. Na finále čeká dvojče světové dvojky Karolíny Plíškové od předloňského pražského turnaje. O rok dříve získala právě v Taškentu svůj dosud jediný titul na WTA Tour.

První vzájemné utkání s jednadvacetiletou Kužmovou měla česká levačka až na samotný závěr plně pod kontrolou. V klíčových chvílích si pomohla vynikajícím podáním, přičemž po prvním servisu vyhrála 26 z 32 bodů. Plíšková si pouze mírně zkomplikovala konec utkání, kdy za stavu 5:2 nevyužila dva mečboly a poprvé podání ztratila. Kužmová snížila z 1:5 na 4:5, v desáté hře už ale česká tenistka nezaváhala a po hodině a čtvrt zápas ukončila.