Lidovky.cz

Zprávy dne podle editora: Krnáčová, Mynář i komunista mají strach a paraziti v Bělorusku

Česko

  22:18
PRAHA - Zemřel expremiér Stanislav Gross. Bylo mu 45 let. Čtvrtek přinesl však i jiné události, většinou spojené s obavami a strachem. Tady jsou zprávy dne.

Adriana Krnáčová na úterním zastupitelstvu. Pražské opozici se primátorku odvolat nepodařilo. foto:  Michal Šula, MAFRA

Adriana Krnáčová už toho stihla zažít hodně. Přestála pokus o své odvolání, naučila se na veřejnosti používat slovo debil a mnoho dalších věcí. Teď posílá i listovní zásilky.

Krnáčová zůstává. Zastupitelům TOP 09 a ODS se primátorku nepodařilo odvolat

Pražská primátorka se totiž obává, že Ivo Rittig stíhaný kvůli korupci v dopravním podniku, neztratil vliv na chod obří městské firmy. Napsala kvůli tomu dopis šéfovi společnosti Jaroslavu Ďurišovi a požádala ho o informace týkající se externích administrátorů tendrů. Stalo se tak krátce po tom, co server Lidovky.cz informoval o několika zakázkách prošetřovaných policií.

Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček při návštěvě Nýřan.

Když jsme už u toho strachu: hradní kancléř Vratislav Mynář se bojí, že postupy České televize mají známky diskriminace. Takže se také rozhodl poslat dopis. A to se stížností Radě pro rozhlasové a televizní vysílání kvůli neodvysílání živých tiskových konferencí prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka. 

„Pokud Česká televize odmítá informace prezentované tiskovým mluvčím prezidenta republiky do vysílání zařadit, nelze podle mého názoru dospět k jinému závěru, než že v těchto případech Česká televize odmítá poskytovat službu veřejnosti, k jemuž poskytování byla zákonem zřízena,“ napsal pan Mynář.

Ukrajina bourá rudé dědictví. Komunističtí vůdci se poroučejí k zemi

Strach spojený s televizí na stránkách našeho serveru vyjádřil i komunistický poslanec Jiří Valenta. Ten se bojí, že pořad Historie.cs na ČT je nevyvážený. 

Takže pan Valenta navrhuje, aby byly mezi hosty zastoupeny všechny názorové proudy. Při otázce, zda by tedy měl ve studiu při diskuzi například o Mnichovské dohodě sedět třeba nacista, souhlasil. „V takovém případě bych nebyl proti,“ odvětil. „Vezměte si třeba díl o lidových milicích. Proč tam nemůže sedět milicionář, aby jim to řekl ze svého pohledu? Tak bude mít nezávislý člověk možnost a právo si udělat vlastní názor,“ dodal. 

Adolf Hitler

Zda by třeba pan komunista - kdyby měl tu možnost - pozval i Adolfa Hitlera, se kolegovi Jakubovi Zelenkovi nepodařilo zjistit.

Alexander Lukašenko

Obavy panují i v Bělorusku. Tamější prezident  Alexandr Lukašenko se asi bojí nezaměstnaných. Jeho autoritářský režim dál posiluje svou moc nad životy Bělorusů - tentokrát novou legislativní úpravou, jež trestá nezaměstnané. Minsk se tak opět inspiruje u Sovětů, kteří „společenské parazity“ hubili zákonem o příživnictví, smutně proslulým také z dob socialistického Československa.

„Podnítit zdatné občany, aby se zapojili do pracovní činnosti, a splnili tak svou ústavní povinnost podílet se na financování státních výdajů,“ stojí v textu nového zákona, který Alexandr Lukašenko podepsal na samém začátku letošního dubna. To, že hodlá zakročit proti nežádoucím „společenským parazitům“ neboli nezaměstnaným lidem, však běloruský diktátor avizoval už vloni na podzim.

Tak hezký pátek, pokud možno bez diktátorů.

zpět na článek


© 2024 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.