Lidovky.cz

Zřejmě vinen, připustila matka jednoho z násilníků z Dillí

Svět

  17:06
DILLÍ - Můj syn byl pravděpodobně vinen, připustila matka indického řidiče, který po obvinění ze znásilnění mladé studentky, spáchal sebevraždu.Třiatřicetiletý Rám Singh se prý matce svěřil, že se po brutálním útoku, který otřásl celou Indií, snažil zahladit stopy.

Matka řidiče autobusu, ve kterém došlo k brutálnímu znásilnění, které pohlo Indií. foto: Reuters

Rám byl řidičem autobusu, v němž byla hromadně znásilněna 23letá studentka, která později svým zraněním podlehla. V době incidentu však za volantem seděl jeho bratr Mukéš, údajně proto, že Rám byl zcela opilý.

"Jako matka tomu nemůžu uvěřit...  Rám byl v autobuse, o tom není pochyb, sám mi to potvrdil. Byl ale ve stavu, kdy nebyl schopný ničeho. Byl úplně mimo. Pak si uvědomil, co se stalo a následující den se snažil zahladit stopy tím, že se autobus snažil umýt," popsala matka novinářům, s čím se jí syn těsně před zatčením svěřil.

"Nemůžeme to nijak odčinit. Nevím, jak moc v tom byli moji synové zapleteni. To ví jen bůh... Je to otřesná ztráta.  Raději bych, kdyby zabili mě", řekla žena se slzami v očích novinářům. Podle ní Rám pracoval už od sedmi let na poli, pak se z něho stal profesionální řidič. Často se opíjel a zaplétal se do rvaček.

Rodiče dvou bratrů zapletených do hromadného znásilnění v Dillí.

Rodiče mrtvého násilníka v rozhovoru pro The Daily Telegraph uvedli, že jejich syna bachaři v dillíské věznici Tihar týrali a znásilňovali a že si život nevzal sám. Rám Singh byl před dvěma týdny nalezen mrtvý ve své cele. Podle správy věznice se oběsil na provaze, který si vyrobil ze svého oblečení. Pitva prokázala smrt oběšením, nevyjasnila ale otázku, zda se Singh oběsil sám, což je verze, na níž trvá věznice.

Indie zpřísňuje tresty
Minulý týden dolní komora indického parlament přijala zákon, který zpřísňuje tresty za znásilnění a počítá i s trestem smrti, pokud oběť sexuálního útoku zemře. Nový zákon rovněž zahrnuje tresty za stalking (obtěžování kupříkladu formou sledování či telefonických kontaktů), osahávání, voyeurismus a útoky kyselinou. Zákon nyní projedná horní komora parlamentu.

Podle nového zákona by odsouzení v případě hromadného znásilnění měli dostat minimálně 20 let vězení, které bude možné prodloužit na doživotí. Dosavadní zákon stanovuje za znásilnění tresty od sedmi do deseti let vězení.

Podle vládních statistik je v Indii znásilněna jedna žena každých 20 minut, ale toto číslo je zřejmě podhodnocené. Mnoho případů ženy vůbec neoznámí ze strachu, že hanba v konzervativní společnosti padne na jejich hlavu.

Autor:
zpět na článek


© 2024 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.