24. srpna 2012 20:47 Lidovky.cz > Zprávy > Dobrá chuť

Titul Vinař roku 2012 získalo vinařství Znovín Znojmo

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Titul Vinař roku 2012 získalo vinařství Znovín Znojmo a.s. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Titul Vinař roku 2012 získalo vinařství Znovín Znojmo a.s. | foto: MAKRO Vinař roku 2012

PRAHA Více než 600 vzorků vín se utkalo v letošním souboji o titul Vinař roku. Odborní degustátoři tento týden rozhodli, že křišťálový pohár pro vítěze si odnese vinařství Znovín Znojmo a.s.

O jeho vítězství rozhodla především ledová vína, která podle degustátorů dosahují světových kvalit. Doplnilo je jedno polosuché a jedno polosladké bílé víno.

Druhé místo v soutěži obsadil Josef Valihrach z Krumvíře, na třetím místě je vinařství Proqin s r. o. z Velkých Němčic.

V nejužším finále přitom odborná porota vybírala z osmi vinařství. "Už jenom umístění mezi těmito osmi v nejužším finále, které rozhodují světové degustátorské špičky, je pro každého vinaře velké ocenění," popsal ředitel soutěže Petr Marek. 

Zahraniční degustátoři

Kolekce minimálně pěti vín každého vinařského podniku hodnotili degustátoři z Česka i zahraničí. "Mezi nimi se objevily takové degustátorské hvězdy jako John Salvi, Matthew Stubbs, Anne Tupker, Liam Steevenson nebo John Brownsdon," řekl Marek.

Porota ocenila také Vinařství Koráb, odneslo si cenu za tradiční a přírodní postupy ve vinařství. Do Síně slávy českého a moravského vinařství byl uveden Ing. Jiří Kopeček, který se zasloužil mimo jiné o obnovení tradice svatomartinských vín.

Oceněná vinařství

Zlatá medaile: Znovín Znojmo a.s.
Stříbrná medaile: Josef Valihrach s r. o. z Krumvíře
Bronzová medaile: Proqin s r. o. z Velkých Němčic

Champion Vinař roku 2012: Josef Valihrach s r. o.
Cena za tradiční a přírodní postupy: Vinařství Koráb
Síň slávy českého a moravského vinařství: Ing. Jiří Kopeček

Lidovky.cz
  • 1Diskuse
MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností
MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností

Těhotenská maska na břicho, sádrový odlitek nebo ujetý halloweenský obleček... Trendy se nevyhýbají ani těhotným ženám. Připravte se, bude to šílená jízda!