Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Tomáš Halík: Čekají nás nejdůležitější volby od pádu komunismu

„Nevybíráme anděly, chceme jen zabránit nástupu opravdu nebezpečných sil, a těm nahrávají všichni nevoliči,“ vzkazuje populární kněz.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Šifra

29. 10. 2013 1:59
Velmi přesné....
Chválím, velmi výstižné....
0 0
možnosti

Křivan

27. 10. 2013 16:16
Jo a taky zasvěceně
Jo a taky zasvěceně vychovával kádrové rezervy na socialistickém ministerstvu.
0 0
možnosti

M42a95r71e15k 69H45r59u65b79y

25. 10. 2013 20:49
Klasika
Halik v tomto rozhovoru opet ukazuje pravou tvar cirkve: jakmile jde o prachy, jde veskera moralka stranou. To je jeden z duvodu, proc cirkev dnes nelaka. Je stejna, jako politicke strany. :-/
0 0
možnosti
Foto
Nepodceňujte otce Halíka,
nakolik ho znám, jsem přesvědčen, že jemu osobně i jemu podobným vůbec nejde o peníze ani o majetek - to ne, jde mu o moc. A jeho dobře tajené postoje a ambice zásadového macchiavellisty o tom přesvědčivě vypovídají.  Myslím, že v tom vysoce překonává u nás tolik nenáviděné jezuity.
0 0
možnosti

Pavel Zelda

25. 10. 2013 16:55
Je to dobrá a přesná analýza.
Tohle vystihl přesně, klobouk dolů.
0 0
možnosti

Janh

25. 10. 2013 12:51
Velice zajímavá fotka.
Velice zajímavá fotka.
0 0
možnosti

Jurek

25. 10. 2013 11:46
Východ nezosobňuje nebezpečí komunismu, zosobňuje mafiánství ODS
Pana Halíka mám rád, ale nechápu, proč spojuje pomyslné otáčení kormidla na východ s komunismem. Jak správně bylo zkomentováno na blistech - Putin nezosobňuje nebezpečí komunismu, zosobňuje mafiánství ODS.http://www.blisty.cz/art/70685.htmlPutin nezosobňuje nebezpečí komunismu,zosobňuje mafiánství ODS - See more at: http://www.blisty.cz/art/70685.html#sthash.GBBjvCI8.dpufPutin nezosobňuje nebezpečí komunismu,zosobňuje mafiánství ODSBoris CvekV Praze na Letné prý velký portrét Putina upozorňuje na nebezpečí komunismu. Velmi mne překvapuje, že někdo může brát Putina jako symbol nebezpečí komunismu. Jednak jediná reálná opozice v Rusku proti putinismu je právě komunistická strana (v Rusku opravdu nevládnou komunisté), jednak Putin je jedna ruka s ultrakonzervativní ruskou církví (tohle opravdu není typické pro komunisty, spíše by se podobný režim dal hledat někde ve Frankově fašistickém Španělsku) a jednak kapitalismus, který Putin garantuje, je kapitalismus mafiánský, s nízkými daněmi a minimální ochranou pracujících před zvůlí oligarchů. Putinovský systém je přesně ten, který tu budovala ODS, systém oligarchů (kmotrů), zlodějských privatizátorů, nízkých daní, nefungující občanské společnosti a ultačování pracujících vrstev. Stejně jako v Rusku tak i v Česku představují komunisté hlavní opoziční sílu proti tomuto mafiánskému kapitalismu.- See more at: http://www.blisty.cz/art/70685.html#sthash.4Qx4vYC2.dpuf ;
0 0
možnosti

25. 10. 2013 7:21
Zírám
kolik příspěvků vyprovokovalo plácání pana Halíka. Nemá přece vůbec právo  se k čemukoliv vyjadřovat. V ulynulých dvou volebních obdobích církev zajímaly jen peníze a restituce, něco co by bylo jen bezúčelný poslední hřebíček do rakve našeho hospodářství. Naše církev se 40 let paktovala s komunisty, souhlasila s rušením farností, nevyučovala náboženství a nechala skoro 3 generace lidí klidně výrůstat bez slova Božího. Měla víc než dost možností se s komunisty dohodnout na správě svého majetku, vždyť byla státní institucí. Přesto jen nečinně přihlížela jak chátrá vše s církví spojené a lidem uzamykala kostely. Výmluva, že nic nemohla dělat není argumentem. Vzpomeňme na národní obrození, na kterém měla právě církev největší podíl. Naši buditelé byly většinou kněží, chránili český jazyk a hlavně dávali lidem naději na přežití jařma. Žiju v Čechách a za naší cirkev se stydím, nebýt Moravy tak už neexistuje. Moji předkové byli Husité, babička s dědou mají na náhrobku kalich, matka taktéž a do poslední chvíle svého života se modlila. Já jsem pokřtěn farářem církve Československé, jsem na to hrdý a přesto jsem si přestal církve vážit. Nic mi pro život nedala. Nevím proč bych jí dnes, kdy je mi skoro 70 let jí měl naslouchat, a přihlížet jak manipuluje s penězi daňových poplatníků a šmelí s navráceným restitučním majetkem. Pane Halíku, měl byste raději mlčet a modlit se za odpuštění hříchů.
0 0
možnosti
Dva dotazy
Proč Halík nemá právo se k čemukoli vyjadřovat?Proč Vy ho máte?
0 0
možnosti
Pan Zeman nepotřebuje sjednocovat, stačí, že vládne
Skrze poskoky, díky popularitě filmové Kateřiny, ale pořád vládne. Můžete si volit, jak chcete, výsledky určí, možná jen plní větší program, v jehož rámci byl na Hrad postrčen. Nepodceňuji mediální marketing, ten nedělá kampaň letos, ale permanentně. Když je Kard. Duka vlídný, tolerantní, laskavý, má i mikrofon radiožurnálu, když je autentickým, sám sebou, produkce už mu jakešovsky vypne. Přitom k problematice odnětí realit na Hradě, to je podstatné. Možná mu naopak otevřeli další media. Jednoznačnost je historií. Roky je divák napumpován product placementem, a podprahovost už dávno nikoho neruší. Tak jako kuřák si nakupuje drogu, chvíli skoro dobrovolně, tak jako alkoholik startuje pomalu a vesele... ne náhodou jsou to kvality p.Zemana ... i volič se chytne. Důvod nehraje roli, zda nakopnutí církve, nebo rektorů university, je tu někdo, kdo nezná hranic, kdo vykoná, čeho se zbylí bojí. Proti p.zemanovi vystoupil málokdo, i kreativní video se slečnou dcerou bylo přeznačeno na svobodu, modernost, pokrok, mládež... Proti moci feudální je odpor zbytečný, jen by člověk nastavoval vidle sám sobě. Úpadek feudalismu bez zásad a pravidel se dá pouze odpykat.
0 0
možnosti

Skipper

25. 10. 2013 7:21
Skutečné ZLO pro tuto zemi
Skutečné ZLO pro tuto zemi představuje triumvirát BAKALA-KALOUSEK - KNÍŽE, to ovšem zednář Halík nikdy nemůže přiznat ani připustit.Je velká zásluha pana Zeman, že Kalouska vyvedl za límec ze Strakovky.Jestli to tak pan Halík nevidí,jenom  manifestuje naprosto zrůdné myšlení tzv. " Pravdolásky".
0 0
možnosti

Census

24. 10. 2013 19:56
Jít k volbám nebo k nim nejít
Jít k volbám nebo k nim nejít vyjde prakticky nastejno. Hlavní starostí drtivé většiny politiků je jejich osobní, potažmo rodinný, profit. Ani tomu jinak být nemůže. Jejich mentalita jen odpovídá většinové mentalitě tohoto národa. Ten měl bohužel tu smůlu, že se čas od času stal předmětem velmi intenzívní selekce, v důsledku které zbyli převážně ti horší. A začalo to po Bílé hoře, kdy se v následném "normalizačním" procesu (mimo jiné) velmi angažovala právě Halíkova katolická církev. Pokračovalo to třicetiletou válkou, která české a moravské země zdevastovala jako žádná jiná. Druhá, ještě zhoubnější, neboť relativně nedávná selekční etapa, nastala v průběhu minulého století, kdy nejprve nacisté a posléze komunisté velmi cíleně likvidovali všechny jim nebezpečné nebo jen nepohodlné jedince. Není divu, že všichni tito Mičurini nakonec vyšlechtili národ prohnaných chytráků, vykuků, ulejváků, podvodníků, zbabělců a zlodějů. Čestní, pracovití, odvážní, charakterní, zásadoví etc. byli zkrátka vybiti nebo odejiti. Samozřejmě, že ne všichni, ale vždy jejich velmi podstatné jádro. Naneštěstí, obnova genetická kvality populace u člověka trvá velmi dlouho. U nás k ní evidentně ještě nedošlo.
0 0
možnosti

Skipper

25. 10. 2013 8:05
Census a kdo Vám to říkal :
Census a kdo Vám to říkal : Začalo to na Bílé hoře" asi pančelka dějepisu, ne.Na Bílé hoře stáli na straně katolíků ti správní, kteří stáli na správné straně.Kdyby vyhráli protestanti, tak zanikne čeština.
0 0
možnosti

Radomir.Vomacka

24. 10. 2013 19:12
Hlavu vzhůru prosazuje
Hlavu vzhůru prosazuje snížení přemrštěných cen PHM a energii na kterých se pakujou pouze Solární baroni, šmelináři s PHM kteří neodvádějí DPH a Kalousek. S paní Bobošíkové by si měli vzít ODS příklad! Díky že myslíte na obyčejně lidi a živnostníky.
0 0
možnosti

Census

24. 10. 2013 19:45
Paní Bobošíková myslí
Paní Bobošíková myslí především sama na sebe. Jako ostatně vždy. Skočit jí na špek může jen velmi malé dítě nebo slabomyslný jedinec.
0 0
možnosti