Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Tomáš Halík: Je lepší, když občané státníka i nenávidí, než když se mu smějí

„V určitých vrstvách katolíků, nedotčených solidním světským, ani náboženským vzděláním, vládnou stále primitivní stereotypy.“

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Jandák (ČSSD) má v české politice stejnou roli, jakou představil
v "černých baronech". Dál tuhle trapnou figuru nemá smysl pitvat. :-)
0 0
možnosti

Zk

26. 5. 2013 13:21
Tohle nemá s MZ co dělat, TH
Tohle nemá s MZ co dělat, TH podpořil KS už před prvním kolem.http://www.youtube.com/watch?v=D8gsDmiSiDY
0 0
možnosti
No a? Šlo přece o to samé - vybrat kandidáta proti Zemanovi
Zeman byl označován za favorita a poté, co nebylo umožněno kandidovat Dlouhému, který by možná se Zemanem úspěšně zametl, nezbylo než volit K.S. A takhle nejspíš uvažovala většina protizemanovsky orientovaných voličů. :-)
0 0
možnosti
Pletete si přímou prezidentskou volbu s volbami parlamentními
Pak vám ani nemůže dávat smysl, proč Halík podpořil někoho jiného, než Zemana. Přitom odpověď je velmi jednoduchá. Stačí se podívat na obraz, který si (nikoliv v rozporu s očekáváním před volbami) Zeman u domácí i zahraniční veřejnosti vytvořil. A bude hůř!  :-)
0 0
možnosti

Zk

26. 5. 2013 12:42
Ač jsem ateista, rád si čas
Ač jsem ateista, náboženské a etické úvahy prof. Halíka si čas od času přečtu rád. V jeho komentářích k politice se bohužel projevují těžké a zřejmě už neodstranitelné předsudky vůči levici, na niž očividně aplikuje podstatně náročnější kritéria než na "ty své". Viz třeba v tomto rozhovoru - ČSSD prý žádný seriozní člověk nemůže brát vážně, protože na ministerstvo kultury poslala Jandáka, sám prof. Halík přitom v prezidentské volbě podporoval předsedu strany, která nám dala ministry kultury Bessera a Hanákovou.To nedává dost dobře mysl.
0 0
možnosti

Ctenarcp

26. 5. 2013 14:07
Ministr Jandák
je problematická figura. Ale vzpomínám si v souvislosti s ním především na Norské fondy:"Norské fondy uvedl v širší povědomí ministr kultury Vítězslav Jandák, když krátce po svém nástupu do funkce začal o těchto penězích mluvit jako o možných zdrojích financování oprav českých památek. V září 2005 uvedl, že se tímto zdrojem může stát Norsko, které „vydělává na ropě a chce přispívat na památky“."  http://www.severskelisty.cz/ncm/ncm0090.php http://www.naep.cz/index.php?a=view-project-folder&project_folder_id=103 ;
0 0
možnosti

Ctenarcp

26. 5. 2013 12:17
Petr Robejšek: Ohrožená demokracie
... demokracie není v krizi, nýbrž v nebezpečí. Je ohrožena elitou, která má sklon připisovat si více schopností, než kolik jich má, a přisvojovat si více moci, než jí přísluší.  http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/petr-robejsek.php?itemid=20023 To je náhle pohyb na frontě:  Jmenování profesorů by měli podepisovat rektoři, míní většina z nich.http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=780665 ;
0 0
možnosti

Vladimir1950

26. 5. 2013 14:14
Souhlas
Taky rád čtu názory Petra Robejška a jsou mi velmi blízké. Ten poslední blog o tom, že "rádoby demokratičtí politici"(alespoň jsem to tak chápal) si osobují větší rozhodovací právomoci, než na jaké mají právo. Není to o tom, že demokracie nefunguje, ale o lidském faktoru, ostatně jako vždy..Všem vřele doporučuji i blogy Petra Robejška i ohladně EU..
0 0
možnosti

26. 5. 2013 11:49
Církev a praktikovaná homosexualita
Viz výše, omlouvám se za zdvojení, které nelze úplně zrušit.
0 0
možnosti
Foto

Martinvydrz

26. 5. 2013 11:37
Nic proti panu Halíkovi
je to beze sporu chytrý a vzdělaný pán.Jde jen o to, kterému čertu tento pán slouží. A on slouží katolické církvi.Pokud je tak morální, jaký se snaží vytvářet dojem, měl by z tohohle antihumánního spolku vystoupit.Církev - speciálně katolická - to je jen jiné kšeftování s elitářstvím. Horší už jsou jen odpadlické excesy typu jehovistů a nebo mormonů...Stručně řečeno: i kdyby se umluvil a měl stokrát pravdu - jako představitel církce není ani morální ani jiná autorita ve věcech světských.  
0 0
možnosti

Vlakno

26. 5. 2013 11:32
Antidemokrat a elitář Halík
Antidemokrat a elitář Halík se nezapomněl otřít o dolních 10 milionů lidí... Tito lidé nikdy nepochopí, co je to demokracie, pokládají obyčejné lidi za nebezpečné a nesvéprávné.V demokracii mají lidé právo volit špatně, a mají právo se ze svých chyb poučit. Pokud to takto půjde příznivě dál, jednou pochopí, že bez změny systému se společnost dál nepohne. Prezident u nás není vůbec potřeba a není nutné znovu vymýšlet kolo, když Švýcarský antielitářský systém dlouhodobě funguje a je stabilní. Dobrému systému nevadí, když je do něj zvolen idiot jako Miloš nebo Karel, protože jsou všichni pod přímou kontrolou. Lidé se vyjadřují k věcným problémům a nehádají se půl roku, který ze dvou nabídnutých imbecilů je větší pako, ochlasta nebo narkoleptik.Lidé se o svoje práva a slovo jednou přihlásí, ale chvíli to ještě potrvá. Elitářům typu Halíka nebo Höschla se to líbit nebude.
0 0
možnosti
Díky za rozhovor a moudrá slova pana Halíka
Mně už někdy připadá, jako kdyby na Hradě seděl Milouš... a s očekáváním, co zas vyvede, tuším nový "projev na Červeném Hrádku". :-)
0 0
možnosti
Vy s tím SPAMem taky vlezete všude...
8-O
0 0
možnosti

Procházka Martin

26. 5. 2013 19:54
O PARADOXECH PONĚKUD ZVLČILÉ THEOLOGIE
Mé příspěvky rozhodně nesplňují definiční zanky SPAMu, ostatně bylo-li by tomu tak, bylo by pro Vás zajisté hračkou to zde přesvědčivě dokázat. Zajímavější je zaměřit pozornost na motivaci Vašich projevů. Vzhledem k vyspělosti zdejšího obecenstva lze spíše očekávat, že Vaší výchozí bází není racionální kalkul, neboť naprosto nedostáváte zdejším nárokům na kultivovanou formu falsifikace pozic názorového protivníka. Ovšem pak jest se obávati, že ve východisku Vašeho jednání působí patologická stránka Vaší osobnosti.
0 0
možnosti