Tome, děkujeme za penaltu

Jak vidí ligu SLÁVISTA

Co jsme potřebovali, máme a z tří derby jsme vyšli jako vítězové v poměru 2:1 na zápasy. Drzouni z rudého koutku si jistě budou dlouho pamatovat, že jediný tým, který jim letos doma vyprášil zablešený kožich, je červenobílá síla!

Velká gratulace patří v neposlední řadě velkému resuscitátorovi Františku Ciprovi. Avšak ve všem s ním souhlasit nelze. Výrok, že „Sparta brečela jako vždycky“, by bylo jistě možné podepsat, zvlášť pokud si někdo přečetl rozhovor se zarudlým gólmanem Blažkem. „Prohráli jsme, protože nás poškodil rozhodčí,“ tvrdí a tváří se, že to myslí vážně. Ano, ubližováním speciálně Spartě jsou čeští rozhodčí pověstní už po generace, Jardo. Samozřejmě zařídili i to, že letenští kašpárci dokázali dát za 270 minut jen jeden hodně šťastný gól.

Ale jako každá paušalizace jsou Ciprova slova nespravedlivá, ba (Brusel chraň) politicky nekorektní! V každé skupině se najdou výjimky, na něž podobná zjednodušení neplatí. Příklad za všechny – „náš“ oblíbený Tomáš Řepků. Jak jen ho to muselo žrát, když si vzpomněl na pondělní likvidační kosu na Honzu Kyselu, která mu prošla u rozhodčího bez mrknutí oka! Ne, takhle to Tomáš nechat prostě nemohl. Boj se svým svědomím vydržel jen do osmé minuty následujícího mače a potom se zachoval jako chlap a kapitán. Za penaltu ti tedy, Tome, děkujeme a víme, že na tebe je vždycky spolehnutí.

Nakonec to tedy byl docela pěkný týden. Teď nechat rozehrát proti Kladnu pár mlaďochů a vzhůru do Jablonce!

O autorovi| MILOŠ CIHELKA; Autor (41) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.