Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Tomio Okamura aneb Takový populismus po česku

Šéf Úsvitu velmi brzy pochopil, že k úspěchu v politice vede nejen dostatečné množství financí, ale zejména příběh, jehož je nositelem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Odpad

Michal Vit - populismus zadku
na panu Okamurovy, nenachazi Vit nic smysluplneho, pozitivniho. clanek obsahuje pouze kritiku. nic se nepovedlo. nic neumej. je to k nicemu. jsou to amateri. jejich prinos neni prinos. napady, nejsou jejich a jsou hloupe. diky pane Vite, az Vam priste nekdo zaplati, nebo snad bude mit autenticke nutkani, se jit nekam vysrat. udelejte to doma a utrete si zadek, at tak krute nesmrdite na sto honu.
0/0
4.4.2014 9:16
Foto

Okamura je možná poněkud nudný v tom,
že opakuje stále stejné věci. Nicméně PŘÍMÁ DEMOKRACIE je něco, co nahání hrůzu všem zaprděným politikům, je to princip, který koliduje s establishmentem, s neofeudálním pseudokapitalismem podle současného střihu. Okamura se nehodí do politického chléva ČR 2014, do světa hybatelů, kteří vládnou tomuto přízračnému polosvětu, do loutkové hry, kterou volby ovlivňují pouze marginálně. Je prostě jiný a nemá "kamarády". Mediálně je diskvalifikován, protože nepeče s podržtašky mocných. Volte tedy, přátelé, své zavedené strany, kašpary všech barev, proletáře i uzurpátory všech zemí, spojte se s nimi a milujte je nade vše. R.I.P.
0/0
3.4.2014 18:49
Foto

Cermans

Pane Filipe uveďte příklad úspěšné koncepce řešení romského
problému: 1) ze strany státu 2) ze strany neziskových organizací 3) ze strany církví Děkuji Vám za odpověď!
0/0
3.4.2014 11:37
Foto

Cermans

Ve Vansdorfu je opět veselo s Romy, poslechněte si co navrhuje
pan Šimáček:http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3096274 Stále se ptám pana msgr. Duky proč se do řešení romského problému nezapojí církev. Bohužel nikdo s ŘKC mi nechce odpovědět. Pane Víte , pane Houdo to by byl námět pro Vás.
0/0
6.4.2014 12:20
Foto

Cermans

Díky pane Vladimíre, jsem rád, že můj pohled není
osamocený.
0/0
1.4.2014 13:10
Foto

Vladimir1950

Asi na tom
Okamurovi něco bude,když se do něho pustily všechny zavedené strany. Je sice tak trochu populista, ale na rozdíl od těch "zavedených" stran,které lavírují nad každou nepříjemnou otázkou svůj názor říká napřímo.Viděl jsem ho v posledních OVM, kdy se utkal s pyskatým Dienstbierem. Moc se mi líbilo, jak se pan prezidentský kandidát a šéf pro legislativu kroutil u otázek odvolatelnosti politiků a referenda..Příznačné. Páni "zavedení" politici si jen přehazují posty,bars zprava nebo zleva, hlavně,že jim kape..A pro dokreslení, ti"zavedení" se semkli a tlačí na podnikatele-politika Babiše. Ten je taky "nezavedený" na něj teprve hledají špínu...Mezi těmi "zavedenými" už totiž každý na každého nějakou špínu má..A je pravdou,a to "zavedení"politici neradi slyší, že prostým občanům-voličům se již zprotivily jejich několikrát omílané,neuskutečněné sliby a proto hledají někoho kdo "zavedený"není. Ti "zavedení-neomylní"se přece měnit nebudou!"Jak prosté,Watsone"... Mám stejný pocit jako nick Cermans,že článek je na objednávku..
0/0
1.4.2014 13:01
Foto

Odpad

demagog
mel jsem stejny a zretelny pocit, z Vami zminovanych OVM. Okamura mluvil primo, vecne, konzistentne. Dienstier, se vykrucoval, mlzil, mluvi vagne, neautenticky. presto server demagog vyhlasil ze Okamura 5x lhal a Dientsbire ani jednou. demagog, financovyn z dotaci EU.
0/0
4.4.2014 9:20
Foto

Cermans

článek napsaný na objednávku některé z tradičních zavedených
politických stran, velmi svižná diskuze. Je mi jasné , že po zveřejnění výsledků Slovenských presidentských voleb si řada lídrů těchto stran musela vyměnit pleny. Bojovat proti Tomio, takhle slabím článkem je úplné vyhazování peněz , které jim budou chybět ve volební kampani. Cituji z článku: " Soužití s romskou populací je pro politika Okamurova střihu naprosto ideální téma" . Co k tomu dodat " Soužití s romskou populací" není ani takovým tématem pro politiky , jako velkým stresem pro voliče, kteří s cikány musí žít. Žádní politici s cikány nežijí tak jaký problém pro ně. Ptám se pana Víta, má snad některá z tradičních stran ucelený program řešení romské a imigrační politiky , kromě posílení stavu těžkooděnců? Až ho bude mít tak pan Tomio nebude mít žádné tema. Dokud ho nemá tak co chce vyčítat panu Okamurovi. Politika dnes nemůže být jasně předvídatelná , protože ani ekonomika není předvídatelná. Budu tak opovážlivý a dovolím si panu Vítovi poradit, pane Víte napište nám analýzu proč na Slovensku vyhrál p. Kiska a tím pomůžete tradičním pol. stranám daleko více, než bojem proti Okamurovi. Děkuji Vám!
0/0
1.4.2014 12:31
Foto

Filipl

Uvedete JEDINÝ příklad, kde
Uvedete JEDINÝ příklad, kde článek není pravdivý? Zkuste to.
0/0
3.4.2014 10:45
Foto

Křivan

Vzhledem k tomu, že někteří
Vzhledem k tomu, že někteří moji přátelé znají pana Okamuru z minulého života, tak bych na něj moc nesázel. Z druhé strany je známo, že část svého dětství prožil v dětském domově, kde většinu tvořily především romské děti nedá se říct, že je úplně mimo.
0/0
3.4.2014 16:06
Foto

K37a66r22e91l 47V31y22š83a19t79a

Opravdu všem doporučuji si
kliknout na odkaz a rozlítostnit se nad propagační slátaninou velmi výstižně popisující zbytečnost všech "začleňovatelských" organizací.
0/0
31.3.2014 22:19
Foto

Michal Palivoda

Pitomio nemá program, nemá na to hlavu
a omezuje se na výkřikym a podobně jako Hitler se naváží do těch nejslabších, zatímco ti největši zloduši mu strkají prachy.
0/0
31.3.2014 11:23
Foto

Kecálek

A není to trošku málo?
Člověk v plísni nás stojí 600 milionů ročně ze státní poklady, neziskovek specializujících se na cikány jsem tuhle na internetu vygooglil cca 900, jejich počet placených aktivistů je přes 20.000 (to je na každých 15 cikánů jeden aktivista) - roční rozpočet všech těch organizací dohromady (data z výročních zpráv uveřejněných za rok 2012) je téměř 7 miliard - to je na každého cikána 23.000 ročně aby se začlenil - za ty roky (dekáda romské inkluze) nás (daňové poplatníky) ta sranda stála cca 35 miliard - a kde tedy jsou ty davy začleněných cikánů se ptám? Zač ti aktivisti z neziskovek berou roky výplatu? Na sepisování zpráv jim kašlu - stačí se podívat jen na FSS MU Brno (každý rok tam přidávají a "zadarmo" řadu bakalářských, diplomových i doktorandských prací na téma "chudáčci cikáni" - informací (vědecky pojatých) máme tedy nadbytek - takže ať se jde člověk v plísni a spol. vycpat počmárat hromadu papíru "informacemi" k ničemu dovede i 10ti leté dítě - buď odvedou nějakou práci, nebo ať se jdou živit poctivě...
0/0
31.3.2014 21:20
Foto

Pepan25

:-)))
Devět set neziskovek, rozpočet 7 miliard. Vy jste fakt kecálek :-)))P.S. ČvT nesepisuje zprávy, škoda, že jste si neklikl na ten odkaz, něco byste se dozvěděl
0/0
31.3.2014 22:07
Foto

Kecálek

Tomu říkáte argument?
A co takhle chvíli zkusit googlit?Nicméně roční rozpočet ČvP 600 mega je fakt - a ten "link jsem s rozklinkul" a vůbec jsem se nedozvěděl, zač ČvP ty stovky milionů rozfofroval - prstě úplně zbytečná slátanina. Každý začleňovač cigánů placený z peněz daňových poplatníků by měl předvést toho jím osobně začleněného cigána... a pokud takového neukáže, ať vrátí prachy, co ukradl a jde se živit poctivě...
0/0
1.4.2014 18:27
Foto

Elwoodblues

Nevím,
proč by tento argument neměl být relevantním.Hodnotí kvalitu a přínosnost autorovy práce a tou je i tento článek.
0/0
31.3.2014 19:41
Foto

K78a65r47e29l 54V13y17š73a14t23a

Je snadné z pozice teoretika
nalepit na pana Okamuru nálepky typu populista a pod. Zatím, přes všechny klacky co pod nohy co mu házejí "nepopulisti" ze všech politických stran, přes fantasmagorické konstrukce různých politologů živících se jenom vytvářením bludných fabulací, se pan Okamura s úspěchem "narval" do vědomí širokých vrstev občanů. Občanů, kteří si občas vyzkoušejí podílet se na směrování státu při volbách. Bohužel strany si vytvořily svůj model stranických kandidátek a tak volič zůstává bemocný, má volit profláknuté špičky na kandidátce, nebo třeba od konce vybrané jedince se stejným potenciálem jako špičky kandidátek? Proto sláva všem novým formacím, Babišům, Okamurům a dalším co se časem vynoří a budou úspěšně bořit politickoekonomické chobotnice ovládající stát.Jestli je pan autor tak žádostiv vymámit od kohokoliv nějaká čísla ohledně cikánské problematiky, musí napřed pomoci rozbít vytvořenou záclonu zákazů, přehnané korektnosti, příživníků z neziskovek a novinářů (ne)lidsky chránící přesným údajům o stavu cikánské populace, její kriminalitě a neúspěšnosti ji začlenit mezi ostatní. Do doby než budeme všichni vědět, bez zaujatosti, rasistického přístupu, otevřeně a jasně, jakou máme současnou naději vyřešit v dohledné době základní otázky soužití cikánů a gadžů, bude mít pan Okamura vždy se svojí rétorikou úspěch a nic s tím jeho kritici nenadělají. Totéž je v otázce nebezpečí nekontrolovatelné emigrační vlny která nás hrozí zaplavit. Pak nastane okamžik, kdy přestanou všichni odpovědní řešit problémy okecáváním a budou muset skládat účty veřejnosti kam mizí vyhazované stamiliony, pak nastane čas odpovědnosti nových formací které se dostanou k moci.
0/0
31.3.2014 14:51
Foto

Pepan25

Díky příživníkům z neziskovek
Díky příživníkům z neziskovek aspoň o Cikánech něco víme http://www.clovekvtisni.cz/cs/clanky/terenni-pracovnici-v-srdci-chudoby-velke-prohry-mala-vitezstvi atd. atd. Pro ostatní je to jen ta pakáž - o teké ale nic neví, kromě různých urban legends ...P.S. Jakáže emigrační tsunami nám to hrozí?
0/0
31.3.2014 19:31
Foto

K14a69r70e32l 43V77y28š29a59t85a

Děkuji za odkaz,
pozorně jsem si přečetl "záslužnou" práci terénních pracovníků. Chytají od klientů vši, sedají si na židli prosáklou močí, občas si v kabelkách odnášejí domů štěnici, hrozná práce. Byl jsem zvědav zda v článku bude popsána činost organizace zaměřená aby cikáni udržovali základy hygieny a co jsem se dočetl? Klienti jsou na okraji společnosti a nedokáží se z ní dostat. Na příklad ale občas dětem prohlédnout vlasy a odvšivit je, naučit je chodit na záchod a neplést si ho se židlí, udržovat čisté byty bez štěnic není zase až tak složité, co tak se na to zaměřit ? Nebylo by to záslužnější než jim řešit problémy s bydlením tím že je naučí bydlet způsobem, aby za pár let nebyl byt vybydlený a zničený, naučit je žít jen na úrovni příjmů a nezadlužovat se, naučit je respektovat okolní obyvatele a neobtěžovat hlukem? Sestavit splátkový kalendář přeci neřeší situaci proč je nějaký splátkový kalendář třeba. Asistovat při jednání s úřady a radit jim domoci se svých práv, kdyby je celá draze placená nezisková scéna učila žít normálním způsobem, většina problémů by zmizela. A pro stát by byla dvojí úspora, 20 tisíc asistentů a terénních zoufalců by mohlo vstoupit do smysluplného pracovního poměru, sociálně vyloučení by nebyli, pracovali by a odváděli daně, snížila by se potřeba sociálních dávek, vlastně celému státu by se ulevilo. Ale, chce to vlastně někdo z těch co z toho mají živobytí? Tak hurá, na Okamuru, na každého který jen zavadí o zajetý systém vysávání státu....
0/0
31.3.2014 22:14
Foto

Kecálek

Nastěhujte se vedle cikánů
a pak kušněte...
0/0
31.3.2014 13:37
Foto

Michal Palivoda

v lavici jsem seděl s cikánem, měl jsem je jako nájemníky
bydleli s námi v činžáku a pár jsem jich zaměstnával.
0/0
31.3.2014 18:04
Foto

Pocono

Ale hlavní, že má další čárku
Ale hlavní, že má další čárku za to, jak poplival svůj národ. Za to zase přijde k lizu k nějakému dalšímu grantu o ničem. To je totiž takové perpetum debile...
0/0
31.3.2014 11:20
Foto

Kecálek

Autor článku je profesionální netáhlo:
Jak jinak si "přeložit" jeho CV?: "Vystudoval Evropská studia na Masarykově univerzitě, v současné době pracuje v IEP Berlin (Institut für Europäische Politik). Odborně se zabývá vnějšími aktivitami EU a percepcí národních identit politických stran ve střední Evropě. V minulosti spolupracoval s Mezinárodním politologickým ústavem MU na problematice nacionalismu a národních identit v zemích visegrádské čtyřky." Nikdy nic užitečného neudělal a neudělá.Je velmi pozoruhodné, že tento a jemu podobní krasoduši, se sice nechají živit z peněz lidu (=daňových poplatníků), ale hlas lidu = vox populi a politiky, kteří mu naslouchají rádi nálepkují jako "populismus", nacionalismus, extremismus atd.Vedle iHNUSu, se asi těžko na českém netu hledá taková žumpa profesionálních parazitů, jako je (anti)česká pozice.
0/0
31.3.2014 9:18
Foto

Pepan25

Ad personam?
Nějaký jiný argument než jen ad personam by nebyl, co?
0/0
31.3.2014 19:26
Foto

Filipl

To byste od podobných kreatur
To byste od podobných kreatur internetového prostoru chtěl moc :-)
0/0
3.4.2014 10:46
Foto

Kecálek

K článku se vyjadřují jiní (ostatně i já v jiném příspěvku)
Dotyčný pán je živen z daní těch, kteří generují přidanou hodnotu - tj. jeho "prospěšnost" by měla být ekvivalentní vynaloženým prostředkům - nevím jaké zkušenosti máte Vy - já mám za sebou i řadu let v manažerských pozicích, a bláboliče, který by slepil takový nicneříkající canc bych vyrazil... škoda vynaložených veřejných prostředků na "vzdělání" a "zaměstnávaní" takového "oborníka"...
0/0
6.4.2014 12:49
Foto

Radical-Change

Úsvit Vykradače Pitomia
Toto"hnutí"kompletně vykradlo program od DSSS,která působí na politické scéně už více jak 10 let. Vyjádření předsedy tohoto"hnutí"v pořadu Partie TV Prima,kde kritizoval cikány,vládu,hejtmany a bůhví koho ještě,působí obzvláště lživě a směšně v případě kritiky cikánů. Stačí se podívat,kdo je lídrem tohoto"hnutí"na kandidátce do Evropského Parlamentu. Cikánská právnička,u které si druhořadá média podávají dveře a která se nechvalně proslavila obhajováním Cikánských mačetářů z Nového Boru. Lidé,proberte se! Parlamentní Absentér Okamura se chce na vás jen bezpracně napakovat! Tento člověk nemá se skutečnými českými vlastenci,kteří chtějí radikálně bojovat za suverenitu svého národa,nic společného,jen jeho jméno mluví za vše!!!https://www.youtube.com/watch?v=0gmiBjSdSOs
0/0
30.3.2014 23:35
Foto

Kiebitz

Wilders více prosazuje témata, než sebe, je více filosofem, než
mocichtivým podnikavcem. Zatímco s panem Okamurou se debatovat nedá, a nejen s ním, Wilders je diskutér pro diskusi samu. Demokratický proces je postaven na projekcích, tedy deprivantovi deprivanté věří všechno. Je jedním z nich. Konečně tak i oni jsou na slunci. To je lidský úděl, manželské nejsilnější pouto je podobné, věřím ti tvoje lži, abys ty mně věřil ty moje. Tak bezpečí. Malér, až když deprivace deformuje stát, když z nástroje úspěchu se stane prostředek zkázy. Kdo chápe službu veřejnosti jako úkol, chová se docela jinak, a opět nejen pan Okamura. Ale udělat si renomé marketingem (Egypt stejně bezpečný nikdy nebyl, není a nebude, natož resorty záhadných vlastníků sice teroristy korumpujících, ale kdo ví) ), lid obelhávání rád. Reklamní kampaň vyžene lidi kamkoliv, lze přiživit i prezidentování. Lépe dělat pár let komunálního politika, poznat skutečně bezprostředně zemi i lidi, a potom nabídnout své služby i výše. Stejně minority, etnicky jsou zanedbatelné, navíc ta ukrajinská funguje slušně. Potíž s částí majority, která se veze. To ale jako komunální politik lze zjistit hravě, to ani vedení ombudsmanství by nemuselo být pro smích, kdyby místo pouček socialistických triků tunelářů a sociálního byznysu vzalo rozum do hrsti. Když je ideologií obchod, proč by ombudsmanové a ombudsmanky neposunuli dějiny. Pro koho, je zřejmé, senioři a jiní bezmocní to nejsou. Ti si váží i svého mála, nehazardují, nejsou korumpovatelní voliči. Musí se investovat tam, kde se to vrátí. Ale Fico pod kytkama, svět funguje.
0/0
30.3.2014 22:34