20. května 2009 19:21 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Topolánek oznámil, že se bude rozvádět

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Mirek Topolánek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mirek Topolánek | foto: Lidové noviny

PRAHA Expremiér a šéf ODS Mirek Topolánek se bude rozvádět. V rozhovoru pro rádio Impuls dnes řekl, že požádal právníky, aby mu připravili podklady pro rozvodové řízení. Topolánek žije dlouhodobě se svou stranickou kolegyní a místopředsedkyní Poslanecké sněmovny Lucií Talmanovou. Dosud je ovšem ženat s Pavlou Topolánkovou.

Topolánek uvedl, že se chystá zahájit rozvodové řízení, což podle něho není nikterak jednoduché. Dodal, že v poslední době neměl čas ani kapacitu tento problém vyřešit.

"Je to jeden z úkolů, který teď v těchto měsících vidím jako prioritní," prohlásil Topolánek k rozvodu. S Talmanovou má syna Nicholase, který se narodil v červenci 2007.

Pavla Topolánková

S Topolánkovou má dvě dcery a syna. Předseda ODS přiznal, že neřešením situace způsoboval problémy problémy svým dětem, Topolánkové i Talmanové.

Poměr Topolánka s Talmanovou vyšel najevo v červnu 2006. V deníku Šíp se objevila jejich nepříliš kvalitní fotografie. V článku se ale psalo, že Topolánek byl v neděli 11. června na "romantické večeři" s manželkou. Na článek však reagovala Pavla Topolánková s tím, že na fotografii není ona, ale Talmanová.
O dva měsíce později Topolánková, která předtím podporovala ODS, oznámila kandidaturu do Senátu za stranu Jany Bobošíkové Politika 21. I když se předtím Topolánková netajila politickými ambicemi, média začala spekulovat o tom, že kandidatura je reakcí na poměr jejího muže.


To, že se svojí ženou nežije, oznámil Topolánek v lednu 2007. Tehdy se již také hovořilo o tom, že je Talmanová těhotná. K tomu, že dítě je jeho, se předseda ODS přihlásil o tři měsíce později.

Lidovky.cz, ČTK
Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!