28. července 2009 14:47 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Topolánek si platí dovolenou sám, zaručuje Vodrážka

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 34Diskuse
Vila, v níž v Toskánsku pobývá Marek Dalík a Mirek Topolánek s rodinou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vila, v níž v Toskánsku pobývá Marek Dalík a Mirek Topolánek s rodinou. | foto: Ahaonline

PRAHA Dovolenou v Toskánsku si prý hradí Mirek Topolánek sám. Spekulace médií, že šéfovi ODS platí pobyt v Itálii čeští lobbisté vyvrátil první místopředseda občanských demokratů David Vodrážka. "Je to jeho soukromá dovolená," řekl.

Topolánek prý Vodrážku ujistil, že si pobyt ve vile a na luxusní jachtě, které údajně patří jeho příteli a lobbistovi Marku Dalíkovi, platí sám.

Podle Vodrážky si Topolánek loď i vilu na toskánském ostrově Monte Argentario pronajal. "Je to skutečně pronájem, který hradí on ze svých prostředků, a je to jeho soukromá dovolená. Čili tím já to považuji za vysvětlené," řekl Vodrážka na tiskové konferenci.

Informace o Topolánkově pobytu v Toskánsku jako první přinesl deník Aha!, podle něhož tráví šéf ODS dovolenou společně s místopředsedkyní sněmovny Lucií Talmanovou a svými dvěma syny. Společnost mu podle deníku dělá právě Dalík. U stejného ostrova kotví také jachty bývalého ministra dopravy Aleše Řebíčka (ODS) a lobbisty Vladimíra Johanese, který hostil místopředsedu ČSSD Milana Urbana.

Urbanův pobyt na Johanesově jachtě ostře kritizoval bývalý ministr životního prostředí Martin Bursík (SZ). "To, že se Urban nechá pozvat poté, co s exministry z ODS Římanem a Vondrou protlačí velkou domů za 68 miliard ČEZu, je nevkusné," řekl pro dnešní MFDnes s poukazem na uvolnění emisních povolenek pro největší českou energetickou firmu. Johanes je podle Bursíka lobbistou šéfa ČEZ Martina Romana.

Přítomnost Urbana poblíž místa Topolánkovy dovolené také vyvolala spekulace, že zde politici jednají o možném vytvoření velké koalice po podzimních předčasných volbách. Topolánek i Urban ale podle MFDnes popřeli, že by se v Toskánsku setkali.

Topolánek nedávno LN řekl, že by s žádným českým politikem dovolenou trávit nechtěl. Loni byl nicméně s Řebíčkem hostem ve vile italského premiéra Silvia Berlusconiho na Sardinii. Během tohoto pobytu vznikly fotografie, které byly zveřejněny letos v červnu a údajně zachycují nahého Topolánka. Šéf ODS sice připustil, že na jedné fotografii je on, označil ale snímek za fotomontáž.

Lidovky.cz, ČTK
  • 34Diskuse