1. prosince 2008 21:22 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Topolánek získal podporu v dalších krajích

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 101Diskuse
Premiér Mirek Topolánek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Premiér Mirek Topolánek. | foto: ČTK

KARLOVY VARY/OSTRAVA/HRADEC KRÁLOVÉ ODS v Karlovarském, Královéhradeckém a Moravskoslezském kraji chce, aby stranu dále vedl Mirek Topolánek. Proto ho hodlá při volbě předsedy při víkendovém kongresu podporovat.

Že Topolánek v Karlovarském kraji podporu jako šéf ODS získá, napovídaly už výsledky oblastních sněmů, které se pro něj vyslovily. Na posty místopředsedů regionální sněm Karlovarského kraje navrhl a bude na kongresu podporovat Ivana Langera, Aleše Řebíčka, Petra Gandaloviče a Petra Nečase.

Někteří členové ODS na regionálním sněmu pro Topolánka sice hlasovali, ale určité výhrady k němu mají. Za současné situace ve straně však jeho volbu považují za lepší alternativu, než kdyby v čele ODS stál Pavel Bém.

"Ještě před třemi týdny bych dal hlas Bémovi. Ale jeho počínání v poslední době mě nepřesvědčilo, že by dokázal Topolánka nahradit," uvedl účastník regionálního sněmu Jiří Hojda.

Také moravskoslezská a královéhradecká ODS je pro Topolánka
Z moravskoslezské ODS se v tajné volbě pro premiéra a dosavadního šéfa strany vyslovilo 81 z 96 delegátů. O pražském primátorovi Pavlu Bémovi se vůbec nehlasovalo. Informaci sdělil krajský předseda Zbyněk Stanjura.

Na prvního místopředsedu strany delegáti nominovali někdejšího hejtmana Evžena Tošenovského, který získal 86 z 95 hlasů. Byl rovněž jediným kandidátem, o němž se hlasovalo. Na dalšího místopředsedu delegáti regionálního sněmu nominovali ministra práce a sociálních věcí Petra Nečase. Další z kandidátů - místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová - nezískala dostatečný počet hlasů.

Podporu Topolánkovi v Královéhradeckém kraji vyjádřili již dříve oblastní sněmy ODS v Trutnově, Rychnově nad Kněžnou a Jičíně. ODS na Hradecku a na Náchodsku o podpoře kandidáta na předsedu nerozhodla.

Volební kongres ODS začíná v pátek, volba předsedy je plánována na neděli. Současný předseda a premiér Mirek Topolánek má v kandidatuře na předsedu ODS stále větší převahu nad jediným protikandidátem, prvním místopředsedou strany a pražským primátorem Pavlem Bémem.
Lidovky.cz, ČTK
  • 101Diskuse
Najdete na Lidovky.cz