Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Topolánkův přítel Marek Dalík byl obviněn kvůli pandurům

Případ vyšetřuje protikorupční policie a dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Praze.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Judr. Marek Kalina

Podezřelé okolnosti
Co je to za módu mezi policisty a SZ v poslední době zatýkat teatrálním způsobem. Tyhle barvotiskové akce vyvolávají podezření o motivech samy o sobě, náhodou opět těsně před volbami. Dalík se jistě neukrýval na neznámém místě, ale normálně se pohyboval ve svém domě a v kanceláři. Bylo ho lze zatknout normálně, civilně, přes den. Místo toho se koná šílená noční akce u SaSaZu, kterou jsem měl možnost vidět. Teátr na celou čtvrť, zcela zbytečný. Nápadně to připomíhná, když před jinými volbami převáželi zatčeného Dalíka vrtulníkem křížem krážem přes republiku a skončilo to blamáží...Celý případ je klasické tvrzení proti tvrzení postavené na byznysových drbech... Uvidíte, že dojde na moje slova o blamáži. Pokud navíc někdo chtěl z Pandurů úplatky, tak to byl Paroubek, který ještě těsně před koncem manadátu vyzýval tehdejšího ministra obrany Kühnela k podpisu 2x většího (!!!) počtu Pandurů legendárními slovy, ať se "neupejpá"... Pokud by bylo nějaké fíčko i později, těžko by ti samí lidé počat snížil z 200 na 107...
0/0
8.10.2012 11:20
Foto

K60a21r61e28l 85V39y57š86a34t48a

Ani se nedivím určité teatralitě zatýkání,
připomíná mi to řadu politiků přestřihávající teatrálně pásku u nové dálnice nebo u nápisu nad letištěm. Prostě každý si chce vychutnat podařenou akci a seznámit veřejnost jak je úspěšný. U Dalíka se vlastně nic velkolepého při zatýkání nedělo, dostal klepeta kdy to nejméně čekal. Pokud jde o oprávněnost zatčení, vyčkejme na další pokračování seriálu, třeba bude policii zajímat získání obrovského majetku, když se nezajímají Kalouskovo daňové úřady. Předpokládám, že obě složky, jak policie, tak státní zastupitelství v dnešní době předkládají jen perfektně zpracované kauzy.  Efekt je už teď obrovský, každý si dá pozor na to co dělá, včetně těch co se už namočili a teď chodí se sevřenou prdelkou.   
0/0
8.10.2012 21:32
Foto

Jasně
měli ho sebrat diskrétně jako Bettschneider Palivce. Ve vší tichosti mu sdělit, že si pro něho přijdou v sedm.Podobný postup už se velmi osvědčil u bratří Helbigů.
0/0
9.10.2012 17:49