13. září 2012 11:02 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Po stopách obětí: měla pověst alkoholičky, zabil ji metanol

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Dům ženy otrávené matylalkoholem ve Fryštáku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dům ženy otrávené matylalkoholem ve Fryštáku | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

FRYŠTÁK Metylalkoholu zabíjel i malém městě Fryšták na Zlínsku. V sobotu byla ve svém domě nalezena mrtvá dvaašedesátiletá žena, pitva potvrdila otravu metanolem. Podle jejího okolí bylo ale jen otázkou času, kdy se "upije". Jak řekli serveru Lidovky.cz sousedi oběti, žena už tři roky nevycházela z domu a čím dál více se utápěla v alkoholu. Její dcera ovšem tvrdí, že pila pouze sporadicky.

Dům ve Fryštáku je prázdný. Starší dcera oběti žije v Anglii, druhá ve Zlíně. O manžela přišla dvaašedesátiletá žena, kterou zabil metanol, už v roce 2004.

ČTĚTE TAKÉ:

"Její manžel umřel zrovna za takových okolností jako ona, upil se. Dalo by se říct známá firma. Naposledy jsem ji viděla před třemi lety na jaře. Měla 35 kilo, taková drobinka, a říkala jsem si: ta do švestek nedožije. Vida, nakonec vydržela ještě hodně dlouho," popsala serveru Lidovky.cz sousedka, která si nepřála uvést své jméno.

Ženě, která už tři roky nevycházela vůbec z domu, jídlo vozili v ešusech. Něco přivážela dcera ze Zlína. Život těžké alkoholičky nakonec zkrátil metanol, který jí zřejmě přivezl soused.

"Spolu si popili a zazpívali, ale nikoho neobtěžovali. On také zjistil, že je mrtvá. Přišel za mnou, protože nemá mobil, a požádal mě, abych s tím něco udělala, že je sousedka zřejmě po smrti," vylíčila sousedka, jaký konec čekal na oběť metanolu z Fryštáku.

Soused ženy z Fryštáku otrávené metanolem

Muž, který alkohol nakupoval a s otrávenou ženou toho dne pil, je podle ženy ze sousedství kupodivu zdravý. "Potkala jsem ho cestou z oběda. V úterý ho ale kriminálka ani nemohla vzbudit, jak byl napitý," dodala.

Když souseda zastihli ve středu novináři, odpovídal na všechny otázky vyhýbavě. O metanolu nic neví, nic netuší.

Serveru Lidovky.cz se nakonec ozvala i dcera mrtvé ženy. Tvrdí, že její matka pila v minulosti a nyní už jen občas. "Maminka utrpěla těžký úraz před čtyřmi lety. Je pravdou, že v té době docela dost pila, ale půl roku byla v nemocnici, další rok jsem se o ní starala denně já ve spolupráci s Charitou Zlín," vzpomíná její dcera. "Špatně chodí, bála se sama, ale z domu vycházela pravidelně se mnou do restaurace na oběd, nebo když přijela mladší sestra s dětmi chodila s námi do herny. Rozhodně nesouhlasím s větou, že byla alkoholička a postupně se upíjela. Možná si se sousedem někdy dala, ale rozhodně ne denně a rozhodně se neupíjela! Mamka se snažila být doma aktivní, vystřihovala do mých center nejrůznější materiály, třídila korálky..."  

asaAnna Sedláková
  • 1Diskuse