Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

U Atén se nebojuje za Prahu

Rituální tance okolo Evropské fiskální unie a jejích počestných úmyslů problém nevyřeší – nenahradí vypořádání starých dluhů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Bohumil J. Studýnka

EZB Europas Bad Bank
Vážený pane Vojci,děkuji za váš názor. Je mi spolu s vámi až líto německého wirtschaftswunderu promarněného tím euroměnovým hloupnutím. Ta Bad Bank již u nás v Česku byla jako Konsolidační banka a adjektivum Bad - špatná spíše zlá by si zasloužila. Když už vykřičenost  jejího statutu  jako banky byla pro zdejší centrální banku neúnosná, byl změněn název a statut  na Konsolidační agenturu AG. Pravé orgie nepravostí proti poctivému, odpovědnému a rozumnému hospodaření proběhly tam. Podvodníci a viníci zadlužení si svoje podvodem získané majetky "vyzvedli" zpět pod falešnými jmény za desetinky původních hodnot ...  Autoři a činnovníci této Bad Bank pak u nás dál sedí v každém NERVu.  B.J.S.
0/0
20.1.2012 16:41
Foto

Bohumil J. Studýnka

EMU ...
Dobrý večer. Děkuji za upřesnění zkratky této instituce. Takto skutečně byla a je nazývána, a to vedle paralelně existujícího názvu  Evropská společenství (již explicitně obsahujího původní Evropské hospodářské společenství). Název Ekonomická a měnová únie pak byl poněkud zavádějící  k odlišení od názvů EU, ES (EHS). Věcně šlo o průnik dvou teritoriálně se shodujících (až do vstupu Řecka) ekonomických unií/společenství. Měnovou optimální oblastí se všemi náležitými předpoklady  atributy se pak tato unie finálně  fakticky nestala - jak dokazuje dnešní stav a urychlená potřeba zavádět dodatečně EFU (pozn. - provizorní zkratka). Měla však implikovat pocit, že jde skutečně již o zdařilý výsledek - o "evropskou měnovou unii" se všemi náležitostmi.Opravuji pořadí rozklepnutí zkratky IIF - Institute of International Finance je správně. Špatně jsem si to pořadí "uložil" již při jednáních tamtéž na jaře 1989 a už mně to zůstalo.B.J.S.
0/0
19.1.2012 16:29
Foto

Xjert02

EMU...
Prosím, opravte si v úvodní větě povídání o EMU jako Evropské měnové unii. Zkratka EMU totiž označuje "Hospodářskou a měnovou unii" (z angl. Economic and Monetary Union).
0/0
19.1.2012 14:54