22. února 2010 9:56 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

U Vídně se srazil autobus s dvěma nákladními vozy, šest lidí zemřelo

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Řidič autobusu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Řidič autobusu (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

VÍDEŇ Šest lidí zahynulo při srážce německého autobusu a dvou nákladních vozů - ze Slovenska a Rumunska - na dálnici asi 15 kilometrů od Vídně. Sedm lidí bylo těžce zraněno a dalších asi 17 má lehká zranění. Mezi oběťmi jsou převážně kosovští Albánci. Server Sme.sk píše o těžce zraněném slovenském řidiči kamionu.

Autobus s 38 lidmi směřující z Kosova do Mnichova ze zatím neznámých důvodů najel do jednoho z kamionů; do kolize se pak dostal ještě další nákladní vůz. Oba nákladní vozy jely za sebou. Autobus se podle policie po nehodě nepřevrátil. První zprávy udávaly jako příčinu srážky náledí, to ale později správa dálnic dementovala.

Zatím není jasné, kolik lidí v autobusu zahynulo. Agentury DPA a APA informovaly o čtyřech mrtvých pasažérech autobusu. Policejní mluvčí uvedl, že zahynuli řidič autobusu a cestující z obou prvních řad. Nejméně jeden mrtvý byl nalezen také v jednom z nákladních vozů. Mezi zraněnými jsou údajně Srbové a další, jejichž národnost nebyla doposud oznámena.

Nehoda se stala kolem půlnoci na dálnici A21 mezi Badenem a Vídní. Na místě zasahovali záchranáři, policie i psycholog. Zranění byli převezeni do několika okolních nemocnic. Provoz na komunikaci byl kvůli nehodě přerušen asi do 7:00 SEČ.

ČTK, Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz