Pondělí 11. prosince 2023, svátek má Dana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Ukázková nestoudnost Jana Fischera

Exkomunista Jan Fischer pokřtil svou inspirativní brožurku o bojovnících proti komunismu.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Fischer je schopný úředník a na úřad také patří.
Jeho bývalé členství v KSČ není VÁŽNOU překážkou, aby byl ředitelem například Statistického úřadu.V případě funkce prezidenta to vážnou překážkou je. A ta by musela být vyvážena něčím vyjímečným. Například, pokud by byl disidentem. Tak tomu ale není.Obávám se, že i přesto by byl lepším prezidentem než pan Klaus. (To není důvodem k jeho zvolení). 
0 0
možnosti

4. 1. 2013 18:44
Být bývalým členem KSČ je
blbé, zvlášť jde-li o prezidentského kandidáta.Výhodné je to ovšem pro pisálky laciných tirád na exkomunisty.Být aktivním členem nebo dokonce zakladatelem ODS je hnus ještě větší, než být exčlenem KSČ. Rád bych zde proto uvítal odkazy na autorovy články, tepající Klause, Nečase, Béma, Dalíka, Drobila a další členy bandy horší komunistické strany - tzv. Strany-občanské-demokratické...Díky těmto laciným adolescentním plkům pomalu začínám mít Fišera rád.
0 0
možnosti
Bláboly
Pokud mi chcete zadávat práci, doporučuji Vám, abyste se stal mým šéfredaktorem. A pokud si nejste schopný najít, o jakých tématech se na tomto serveru píše, dávejte to za vinu spíše sobě.
0 0
možnosti
Foto

Babul

4. 1. 2013 18:11
5 tisíc mrtvých...
A není to málo, Jakube Jakuboviči?
0 0
možnosti

Eltabaco

4. 1. 2013 16:38
http://www.youtube.com/watch?v=Ku2s3XmcUsA
Dědictví
0 0
možnosti

V.Hricák

4. 1. 2013 12:49
Když přemýšlím o osobě
Když přemýšlím o osobě J.Fišera,coby kandidáta na prezidenta,asi mi mnohem víc,než jeho ponurá minulost v řadách KSČ vadí jeho světlá přítomnost v čele úřednické vlády.Nedokážu posoudit,zda z aktivit jeho ministrů měl finanční profit.Je také možné,že o nich nic nevěděl.V prvním případě je to gauner,ve druhém pak neschopná loutka.Těžko posoudit co je horší.Ani jedna z variant nám ale nedává naději,že by to byl dobrý prezident.
0 0
možnosti

Jiri12

4. 1. 2013 8:32
Přesný článek - zažil jsem to, vím o čem to bylo
Mého dědečka zabili komunisti v roce 1948, otec pak ze strachu vlezl do KSČ.  Matku někdy v roce 1970 vyhodili z KSČ, otce ve stejný čas udělali ředitelem významného podniku. Mě nutili vstoupit do KSČ taky, dokonce mi vyhrožovali, že mé děti se nedostanou na žádnou školu, atd. Rodiče se mě zřekli. Neudělal jsem to, nevlezl jsem tam, naopak bojoval jsem proti těm vrahům jak jsem mohl (ano, bylo to hrozné, neměli jsme ani na základní potřeby pro děti, ale nakonec jsem se i já stal ředitelem významné firmy a mé děti vystudovaly - po roce 1990...). Dnes má otec 92 let, a kdyby mohl přepsat svůj život, aby se nemusel stydět, udělal by všechno jinak... Je mi toho Fischera líto, až bude umírat, prospěchář a lhář...... Znám řadu takových případů. Pouštějte si Kryla tak dlouho, až se Vám rozsvítí :-))
0 0
možnosti

J25i48b 21J20i45b

4. 1. 2013 8:02
Díky, pane Kalenský!
Jak vidno, ČP se podařilo získat velmi zdatného psavce (;-). K článku není co dodat. Snad jen houšť a větší kapky…
0 0
možnosti

V.Hricák

4. 1. 2013 7:35
Myslím,že obě události,které
Myslím,že obě události,které jste uvedl,spolu poměrně úzce souvisí.Nikoho bych nezatracoval za to,že vstoupil do KSČ.Na druhou stranu,důvod,který Fišer uvedl,má jistou vypovídací hodnotu.I když,jak on uvádí,to udělal kvůli dětem,je to ryzí prospěchářství.Spousta lidí to neudělala,i když tím v mnoha případech poznamenala svým dětem zbytek života.Na druhou stranu nemůžu soudit jinak,než že jeho touha stát se prezidentem, je vedená stejnými důvody,které ho kdysi přiměly vstoupit do KSČ.
0 0
možnosti

Ondrap

4. 1. 2013 11:33
Podle sebe...
Mě vždycky fascinuje, jak všichni soudí ostatní. "Ryzí prospěchářství"... no když chcete touhu žít aspoň trochu normální život za toho příšerného režimu nazvat "prospěchářství"... jak jste přišel na to, čím je vedena jeho snaha stát se prezidentem... já to nevím, neptal jsem se ho. Podle sebe soudím tebe?Někdo se pro pravdu nechá i zastřelit, jiný holt ne, obzvlášť když se to má týkat i jeho blízkých. Ti první mají můj obdiv, ale ty druhé kvůli tomu zatracovat nebudu. Až se objeví, že pan Fischer se ve straně choval jako ten "správný komunista", pak to bude něco jiného. Ale nic takového jsem zatím neviděl.
0 0
možnosti

4. 1. 2013 7:20
Prokletí.
Prokletí této země je fakt, že slušný, morálně bezúhonný člověk a vlastenec, tento stát nikdy nepovede.Takový člověk by totiž do naší "špinavé" politiky nikdy nevlez!
0 0
možnosti

V.Hricák

4. 1. 2013 17:23
A víte proč? Protože to stále
A víte proč?Protože to stále dovolujeme těm gaunerům.Zeman měl v jedné věci pravdu.Žádný člověk není bez minulosti.I když nám oficiální média servírují zprávy značně tendenční,dá se,především díky internetu,dohledat dostatek informací o minulosti většiny lidí,kteří mají snahu do vysoké politiky vstoupit.Pokud odložíme naší velkorysost a začneme politiky bez vyjímek posuzovat přísnějším pohledem,máme šanci na změnu k lepšímu.Říká se,že hlupák se poučí z chyb vlastních,chytrý člověk z chyb druhých.Z tohoto úhlu pohledu český volič nezapadá do žádné z těchto kategorií,protože dvacet let zatracujeme politické lumpy,aby jsme jim za rok,nebo dva zase naházeli svoje hlasy.Což pro náš národ není moc lichotivé.
0 0
možnosti

Pocono

4. 1. 2013 7:17
Nem že bych se chtěl zrovna
Nem že bych se chtěl zrovna Fischera zastávat, ale vyčáítat jen jemu členství v KSČ je dost licoměrné. Proč se takhle všichni nepouští do oposmluvního Zemana nebo nedej bože do vzrového liberála Dlouhého? Ten se omluvil a tečka, nikdo to neřeší. Někdy mám pocit, že je to od útok vyvolaným spíš než politickým profilem Fischera jeho náboženskou orientaci... Hlavně od jednoho nejmenovaného a přejmenovaného šaška.
0 0
možnosti

Křivan

4. 1. 2013 12:33
kam vítr tam plášť
Nerozumím, jakého vyznání je Jan Fišer? Nějak se mi to v tom předvolebním guláši ztrácí. On sám se k tomu nyní vyjadřuje velmi sporadicky, určitě podstatně méně než ke své komunistické minulosti. Nemůžete tuhle část svého příspěvku víc rozebrat? Zatím jsem neviděl jeho billboard s jarmulkou, kterou se chlubil a vysvětloval, proč slaví chanuku a ne vánoce v rozsáhlém článku před cca deseti lety v předvánoční příloze Práva. Tenkrát jsem to považoval za odvahu. Teď si myslím, že to je jako s jeho členstvím v KSČ.
0 0
možnosti