Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Ukrajina doplácí na lehkovážnost Západu. Putin už neustoupí.

Ruský prezident ze západních představitelů cítí nejistotu. Jeho intervence na Krymu opět ukázala, že v mezinárodní politice nemá konkurenci.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Martinn

19. 3. 2014 9:05
Pane Duhane Vy jste se rozjel : )
Zkuste podobně rozebrat světového mírotvorce Obamu: ))Mě Váš text, (dobře stylizovaný, se snahou o objektivnost) nedá připomenout několik podstatných souvislostí. Především fakt, že postoje Ruska a Putina formují kroky USA a EU. Zmiňoval jste Srbsko kde EU/NATO silově naprosto ignorovalo Rusko. Reakce Ruska v minulosti na vojenské vměšování v Iráku, Jemenu, Lybii atd., rozhodně nebyla imperiální ani velmocenská a tak si asi mohli myslet, že ještě UK jim projde. Syrie se 3mi roky utrpení civilů je měla varovat. Události na Ukrajině proběhli zrovna v době ZOH v Soči kdy měl Putin zcela jiné zájmy a priority. Dá se říct, že načasování Majdanu bylo úmyslný trucpodnik nikoliv kavkazských teroristů. Ty si Putin ohlídal. Připomeňme si negativní ozvěny mediálního mainstreeamu předznamenávající očekávání "něčeho". Do tohoto scénáře zapadá i neúčast některých politiků mající zřejmě jiné povinnosti než koukat na krasobruslení a upevňovat přátelství s medvědem... Z hodnocení vypadlo, že hlavními zájmy EU na Majdanu bylo dostat Timošenkovou mimo Ukrajinu, svrhnout Janukoviče a dosadit pro západní politiky do vedení. To vše se stalo ( podle vyjádření již uzdravené Timošenkové bude ještě Ukrajincům horko včetně reálně možného rozdělení na WEST/OST...) Putinovi respektive Rusku byla tedy situace vnucena, nebyla jimi vyvolaná. Malujete slovem ve vzduchu jakési obrazy o Rusi, kterou reálně vytváří Obama/Merklová svými činy. Srovnání Krymu s rokem 1968 je LEŽ, která mě hrubým způsobem uráží. Tehdy byla protiruská antipatie formálně vyjádřená mnoha způsoby viz fotodokumentaci. Rusové tehdy zabíjeli spoluobčany, ničili majek. To nelze srovnávat s poklidným Krymem, který je vítal jako osvoboditele. Pozn. vojáci bez označení je taktický prvek, který používají armády odjakživa. Rozhodně to nenaznačuje pečlivou přípravu jak tvrdíte. Jsem si jist, že po ratifikaci připojení Krymu se označení jednotek objeví.
0 0
možnosti

Křivan

19. 3. 2014 11:56
Nebuďte na něj tak přísný,
Nebuďte na něj tak přísný, alespoň vychází z reality a ne jako někteří jiní, používající rétoriku prvomájových vyvolávačů z padesátých let. PS.Na rozdíl od názoru pana Macka, zatím to vypadá že Putin nehraje poker, ale šachy. On ten poker je součástí strategie úplně jiné strany.
0 0
možnosti