Pátek 2. prosince 2022, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Ukrajina doplácí na lehkovážnost Západu. Putin už neustoupí.

Ruský prezident ze západních představitelů cítí nejistotu. Jeho intervence na Krymu opět ukázala, že v mezinárodní politice nemá konkurenci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Křivan

Neodpověděl jste mi na
Neodpověděl jste mi na otázku. Jediné jméno, které jste uvedl je Stalin a to ani při nejlepší vůli nebyl Rus. První šéf čeky byl pro změnu Polák Dzeržinskyj. Chruščov a Brežněv byli zase Ukrajinci. Vždyť Vy nemáte základní představu o Rusech jako samostatném svébytném národě. Mezi námi, on ani ten Hitler nebyl Němec ale Rakušák.
0/0
17.3.2014 17:11
Foto

Samozřejmě máte pravdu
vím co je Ruský národ, jsem muzikant a mám rád ruskou klasickou hudbu, jenže to bylo před říjnovou revolucí. Měl jsem dokonce na gymnaziu profesorku rusku, velmi jsem jí miloval, mnoho mi o Rusku vyprávěla, jenže ona právě ze sovětského Ruska uprchla před bolševiky, ještě před 2. sv. válkou. Její otec zemřel v gulagu, a až do své smrti měla strach, že si jí KGB najde i v Československu. V tom je právě ta věrolomnost a zrůdnost Rusů, že si neváží ani svého lidu, pokud se nepodřídí síle a násilí. Kdo tohle dokáže, nemá nárok na demokracii, právě proto, že ji nerespektuje.Rusko v novodobých dějinách nebylo nikdy svébytným národem, nejprve bylo samoděržavým a potom hned komunizmem. Ani jedno, ani druhé svébytnost neuznává, jen sílu a násilí. Dodnes pane, dodnes !Budu citovat českého klasika :Sám svobody kdo hoden, svobodu zná vážit každou.Ten kdo do pout jímá otroky, sám je otrok.Chcete říci, že kromě Rusů ?
0/0
17.3.2014 17:54
Foto

K59a32r61e70l 50V19y45š40a79t52a

Jak jsem si lehce spočítal,
Vašich téměř 70 let a upřímné vyznání že rád studujete historii mi osvětluje, že Vaše zakořeněná nechuť ke všemu ruskému je jen vyčtená. Je to pochopitelné jen v případě, že studujete jen úzkou část dějin jednoho národa. K tomu, aby Vaše mysl dosáhla poznání že většinou historie velkého národa, státu nebo společenství států mají něco společného, začněte (jenom Vám to doporučuji) studovat taky jednoho našeho západního souseda. Potom můžete přejít ještě dál na západ a taky se podívat na historii království jednoho ostrova. Jejich minulost se zrovna o moc neliší od minulosti Rusů.
0/0
17.3.2014 21:41
Foto

Ano vím,
máte na mysli imperializmus, jen tam co myslíte nevidím ty miliony nešťasných lidských osudů a miliony neviných obětí, jaké zanechaly ty nejhorší imperialistické zlovůle, jako byl německý nacizmus a ruský bolševizmus, včele se dvěma nejhoršími lidskými zrůdami v dějinách lidstva, Hitlerem a Stalinem. Již jsem uvedl předem, že nacizmus byl dokonale vykořeněn, na rozdíl od bolševizmu. Proto mám strach a stále varuji, ne sebe, ostatní a hlavně mladé. Jsou naivní, jako jsem byl kdysi já, ale o moc důvěřivější, a to se nemusí vyplatit. Promiňte, jiný už nebudu.
0/0
17.3.2014 22:40