23. dubna 2008 17:07 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Umlátila bývalého hrncem na polévku

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce

FRÝDEK-MÍSTEK Obyčejný hrnec na polévku použila jako smrtící nástroj dvaašedesátiletá žena z Třince. Svého bývalého manžela jím koncem minulého týdne několikrát silně udeřila do hlavy. Napadený později zemřel na krvácení do mozku. "Ten útok musel být hodně razantní," řekl mluvčí frýdecko-místecké policie.

Násilnou smrtí vyvrcholily dlouhodobé spory bývalých partnerů. Ani deset let od rozvodu nebyli schopni opustit společný byt. "Jemu to tak vyhovovalo. Uvařila jsem, uklidila vyžehlila. Neměli jsme to ještě majetkově vypořádané," řekla žena, které nyní hrozí za ublížení na zdraví až desetiletý pobyt ve vězení.

Minulý týden prý umývala nádobí a exmanžel se domů vrátil opilý. "Chtěl se hádat. Vzala jsem ten hrnec a praštila ho do hlavy. Pak jsem ho bila hlava nehlava. Pak už nevím, co se stalo. Byla jsem v afektu," popsala žena osudný okamžik. Podle výsledků pitvy pak muže ještě bila pěstmi a několikrát jej povalila na zem, kde se hlavou uhodil o podlahu.

Nejednalo se o první konflikt. O neshodách se mluvilo i mezi sousedy. "Manžel říkal, že to tam jednou špatně skončí," řekla sousedka. Dodala, že i v den smrtícího útoku se z bytu ozýval hluk a rány.

Napadený muž ještě dva dny žil. "Viděla jsem, že mu není dobře," tvrdila žena. Sanitku ale zavolat nechtěl. "Pořád jsem za ním chodila, jestli mu je dobře," dodala obviněná. "Klidně půjdu do kriminálu. Cítím se strašně vinná. měla jsem mu zavolat pomoc."

Muž nakonec zemřel na krvácení do mozku. V tu chvíli bývalá manželka už volala lékaře. "Žena nejprve uvedla, že pouze našla tělo. Po jeho ohledání se přiznala, že mu zranění způsobila sama," uvedl mluvčí policie. 

Lidovky.cz