Sobota 28. ledna 2023, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Ústavní právník Kysela: Uhýbáním Zemanovi vytváříme monstrum

„Možná se pohybujeme na nějaké škále, která pořád může být demokracie, ale přesto je to pohyb. Akorát nevím kam,“ konstatuje Jan Kysela.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

K95a87r49e14l 45V16y93š14a43t61a

Pokud se přikloním k Vaší
početní demagogii a budeme počítat podle Vás, 24% voličů volilo Zemana, o něco míň, třeba 23% volilo Schwarzenberga. A co ta zbývající procenta? Ta se nedá přičíst ani k jednomu, asi jim oba byli ukradení. Takže, většina voličů které zajímalo kdo bude prezidentem našeho státu zvolila Zemana, tak praví demokratická pravidla přímé volby.Pokud jde o uznání národa máte pravdu, až na pár Nachtigallů, Kalenských, Drtinových, Moravců a jiných hlasatelů nepřátel prezidenta. Bohužel jsou velmi a velmi hlasití, hladově číhají na každý krok a čin prezidenta, aby národu přeložili a vysvětlili jak to Zeman dělá špatně. Jestli jste četl celou debatu na které jsem se podílel, nikde nenajdete že bych dělal z lidí omezence s vyjímkou uštěkaných odpůrců prezidenta. Jsem přesvědčen, že zvolení Zemana prezidentem, je skvělým příkladem zdravého rozumu našich občanů.
0/0
15.1.2014 22:00
Foto

K58a42r67e62l 31P83l52í21h48a43l 2529855348271

Vaše odpověď k volebním
Vaše odpověď k volebním procentům mě mate. Buď je zatím hluboká myšlenka a já se v té hloubce ztrácím nebo je naopak plytká a chcete mě přesvědčit, že 24 ze 100 je většina. Pokud tím myslíte, že rozptýlením zbývajících hlasů mezi ostatní kandidáty dali voliči šanci Zemanovi, pak máte pravdu, ale zároveň tím dali šanci i největšímu soupeři Schwarzenbergovi. Ale to neznamená, že jeden nebo druhý byl favoritem většiny, nýbrž byly největšími favority a to je rozdíl (společně nedali ani tu většinu). Těžko mluviti o Vašem "skvělém příkladu zdravého rozumu", když souboj mezi Z. a S. byl zejména v prvním kole velmi těsný a přitom sám označujete Schwarzenberga za zlo a kandidáta pro "nerozumné" voliče. Nabídka kandidátů při volbě prezidenta mi přišla stejně bídná jako nabídka stran při volbách do parlamentu. Rozdíl je v tom, že poměrné rozdělení mandátů v parlamentu lépe odráží "volební náladu" společnosti nežli prezident, který může být jen jeden.
0/0
16.1.2014 9:46