Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

ÚSTR: Proti vůli levice se zrodil, proti vůli pravice bude zrušen?

Obměněná Rada Ústavu pro studium totalitních režimů a jeho ředitel jsou v otevřeném konfliktu, jenž může skončit odvoláním Daniela Hermana.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

M95í57r79a 65K52o16z78á53k

28. 2. 2013 10:16
Tento "ústav" se zdikretitoval už dávno
Už jen tím, že v jeho čele stál Žáček, absolvent to komančské fakulty žurnalistiky. Tuto školu mohli absolvovat jen ti "zapálení nadějní a režimu oddaní". Jako poturčenec rychle otočil a chytil vítr. Když se měl stát ředitelem ústavu doc Pernes, tak proti němu byl použit argument, že navštěvoval v 89. VUML. Takže po takových "argumentech" byl odvolán a nahrazen Hermanem. V oboru nula, nikdy nic ani nevedl, jen byl vždy někým veden za ručičku a poslušně plnil příkazy za každého režimu. U něj nevadilo, že podepsal věrnost bývalému režimu. Díky takovým odborníkům odstoupil z rady ústavu renomovaný historik Vilém Prečan.Další sviňárnou splozenou pracovníkem tohoto ústavu je kauza "udávačství M.Kundery". A díky takovým snaživým pitomcům, jako je autor A. Hradílek a časopisu Respekt, už od Kundery si nepřečteme ani řádek. Ten si udělal v ústavu takový soukromý "výzkum" s cílem očistit jméno své tchýně a tchána (ss. Militká a Dlask), kteří co by zapálení komunističtí funkcionáři, zavařili Kunderovi, tím, že jej upozornili co by šéfa kolejní rady, že u tchýně se ubytoval bývalý přítel tchýně, nyní agent západu. Článek v Respektu je napsán tak, že za tuto sviňárnu může Kundera. A výsledek? Za tuto hovadinu je námi nadále placen takový "expert" Hradílek, který si jen tak bokem ještě přivydělává na dehonestaci M.Kundery. No není to k zblití?
0 0
možnosti

27. 2. 2013 12:15
Prosím?
Třeba takovou drobností, že nikdo nepodmiňuje vaší další kariéru navštěvováním přiblblých kurzů, jak tomu za dob slavné Večerní Uňyverzyty Marxismu Penisismu bývalo. A býval to taky smutný pohled na kolegy, co chtěli aspoň trošku nahoru a přitom chtěli mít pocit, že jsou nestranicky čistí. To sice zůstali, ale tu nalomenou páteř a vyhaslou jiskru v oku bylo poznat už zdaleka. Nechodil jste taky?
0 0
možnosti

M40a76r45e14k 17H48r81u13b90y

27. 2. 2013 11:41
Zajimalo by mne
jestli je nejaky signifikant, kterym se aktualni USTR funkcne lisi od VUMLu? ;-P
0 0
možnosti

Starej Jakub

26. 2. 2013 21:00
Které a čí názory z devadesátých let
Pokud máte na mysli názory ODS, tak se shodujeme. Pokud máte na mysli názory socialistů, tak se taky shodujeme. Jestli tím, že by takový ústav byl tehdá nesmysl myslíte, že tehdá nemohl vzniknout, tak se taky shodujeme. Proto jej taky nelze označovat za dítě ODS, která v devadesátých letech dominovala, a kdyby o něj stála, kdyby jí vůbec napadlo něco takového pořídit, tak by tu byl. 
0 0
možnosti

Starej Jakub

26. 2. 2013 18:35
Žádný ústav nikdo zrušit nechce
a celý ten článek je nesmysl. Jaký dítě ODS, kdyby o to ODS stála, tak jsme ho tu měli od devadesátých let.
0 0
možnosti

Černoušek

26. 2. 2013 20:32
jiná doba
Nevím, Jakube, jak moc jste starej, ale vzpomeňte si na atmosféru a názory počátku 90. let. Tehdy byl takový ústav, takhle definovaný a nazvaný, jednoduše nesmysl.  Pak se zřídil ústav dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu jako policejní útvar. Vyšetřoval činy, které byly trestné i podle dobového práva a dokumentoval okolnosti jejich vzniku, popř. jejich nestíhání v oné době, kdy se staly. Teprve později vznikl tento ÚSTR. Btw, velmi Vám doporučuji nahlédnout do parlamentních protokolů ze sněmovny a hlavně ze senátu z jednání o ÚSTR.
0 0
možnosti

Černoušek

26. 2. 2013 17:26
ale může to tak
působit, pokud člověk čte LN, MFD, HN a věří tomu, co v nich ti mládežníci píší...:D  
0 0
možnosti

Černoušek

26. 2. 2013 17:09
USTR je směšný paskvil
Věda je věda a musí být z povahy věci nestranná. Na politickou objednávku vznikl trapný paskvil, který vytváří zpolitizovaný obraz historie. Archiv složek může být přiřazen jako samostatná složka Národního archivu.ÚSTR se může rozpustit. Na nestranné zkoumání moderních dějin tu jsou ÚSD, a MUA - a svou práci dělají kvalitně. Vedle toho se moderní dějiny zkoumají na FF UK, FSV UK apod.  USTR nikdy nebyl a není potřeba. 
0 0
možnosti

26. 2. 2013 16:26
lidicky vzpamatujte se
zijeme v dobe kdy se komunisti znovu derou k moci.. hejtman zimola nevedel ze radni kroupa byl u stb.. k tomu mame USTR.. nekdo tu pakaz musi drzet na retezu a pred volbama rict: pozor lidi tohle byl velitel roty ktery na hranicich strilel lidi.. takze sustrovou nakopat do zadku.. a schneiderovi davam za ten blabol zlutou kartu.. 
0 0
možnosti

Hell

26. 2. 2013 17:15
Ehm, to je opravdu, ale
Ehm, to je opravdu, ale opravdu velmi nekvalifikovaný názor ...
0 0
možnosti

Český Názor

26. 2. 2013 10:59
Souhlas
personálie jsou naprostá katastrofa.Svazák Žáček, který si z toho už 18 ůlet dělá jen a jen soukromý kšeft. Pamětníci pamatují, jak na ÚDV opíjel spícího Bendu rohlíkem. Za erární prachy odjel na studijní pobyt do USA, ukradl desítky svazků StB, o kterých potom psal za honoráře články do novin. Prostě pozér první třídy.Paranoidní Šustrová v radě? Výsměch!!!Pajerová? Co tam dělá???Co to je za hrůzný materiál???? 
0 0
možnosti